Určení kaktusů + problém s kaktusy

Zde můžete diskutovat o určování kaktusů, sukulentů, požádat o radu při určení neznámého druhu z vaší sbírky...
Tu môžete diskutovať o určovaní kaktusov, sukulentov, požiadať o radu pri určení neznámeho druhu z vašej zbierky...
Odpovědět
MIKO94
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2018, 16:12
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 0

Určení kaktusů + problém s kaktusy

Příspěvek od MIKO94 » 10 dub 2018, 18:53

Zdravím,

vlastním několik kaktusů, které už mám několik let (kolem 5, ale některé možná o ten roček ještě víc), avšak nevím, o jaké kaktusy se jedná :(
Zároveň bych chtěl poprosit o radu: kaktusy byly zanedbané, žádná údržba, až jsem se letos do nich dal. Zjistil jsem, že substrát byl již vyčerpaný a nepoužitelný, tudíž jsem musel všechny kaktusy přesadit (buďto nevyhovující květináče nebo substrát). Substrát jsem namíchal cca v poměru 1:1 (viz první fota) a všechny kaktusy tak přesadil. Od přesazení uběhlo tak již 14 dnů a zatím u jednoho kaktusu vidím velký pokrok (jak jeho celkový růst, tak růst bodlin), ostatní kaktusy se drží krom jednoho a u druhého nevím, jestli se s tím srovná. Kaktusy nebyly nikdy zimovány a zároveň byly minulý měsíc přestěhovány ze západní do jižní místnosti. Bydlím v paneláku, tudíž skleník, zahrada apod. není možné.

Co se týče kaktusu na obrázcích 8, mám s ním největší problémy, začíná mi postupně od spoda hnít (zjevně díky přelévání) a během přesazování jsem zjistil, že spousta kořenů je v háji a sami odpadaly. Substrát byl uvnitř stále mokrý (žádný jiný kaktus mokrý nebyl a to již přes měsíc zalévané nebyly). Chtěl bych se zeptat, jestli je ještě možná obnova kaktusu nebo jestli pomůže postupné odřezávání špatných částí a vytvoření odnožů. Můžu ho zároveň dát na přímé světlo? Musel jsem ho zároveň obvázat, protože již není schopen udržet svou vlastní váhu a převáhá se odspoda.

Kaktus na obrázku č. 7 mi začíná odspoda lehce kornatět, zatím mi to příjde, že se jakštakš drží, ale nevím, jestli nebude kornatět dál. Je tu nějaká možnost, jak ho vzpamatovat?

Díky za všechny možné rady a určení kaktusů

Obr. č. 1 - substrát: https://ibb.co/is1TPx
Obr. č. 2 - substrát: https://ibb.co/g3Ehjx
Obr. č. 3 - kaktus: https://ibb.co/iHUF4x
Obr. č. 4 - kaktus: https://ibb.co/dHLzWc
Obr. č. 5 - kaktus: https://ibb.co/gvp4xH
Obr. č. 6 - kaktus: https://ibb.co/eraNjx
Obr. č. 7 - kaktus: https://ibb.co/f4tWcH
Obr. č. 8 - před 14 dny: https://ibb.co/gzfYrc
Obr. č. 8 - nyní: https://ibb.co/iEYKWc
Obr. č. 8 - nyní: https://ibb.co/f1txHH
Obr. č. 9 - umístění kaktusů v pokoji: https://ibb.co/muMHHH

DOPLNĚNO: Tak z kaktusu na obrázku 8 nejspíš budu muset během následujících dní odnože, protože odspoda hnije a pomalu to postupuje výše, tak uvidím, co se ujme nno...

Odpovědět

Zpět na „Kaktusy, sukulenty a jejich určování - Kaktusy, sukulenty a ich určovanie“