Dron

Ostatní - odkazy i články, které nesouvisí s tématikou fóra, ale jsou z oblasti botaniky
Ostatné - odkazy i články, ktoré nesúvisia s tématikou fóra, ale sú z oblasti botaniky
jezour
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 95 krát
Obdržel poděkování: 132 krát

Dron

Příspěvekod jezour » 10 kvě 2018, 22:15

Vážení přátelé,

následujícím příspěvkem mířím k hledačům kytek v terénu i k nadšencům a modelářům.
Na IN Cact jsem si přečetl velice zajímavý článek Žijeme v novej době! o hledání kytek za pomoci dronu. Občas by se i mně v terénu něco podobného hodilo – znáte to, vidíte někde nad sebou úplně nepřístupné kytky a zde končíte, více neuděláte, obzvláště při miniaturních rozměrech kytek.
Máte někdo zkušenosti s drony? Na jaké technické parametry je nutné dávat pozor, když se stroj bude používat v přírodě v terénu? Jde hlavně o výdrž akumulátorů, dosah signálu, hmotnost… Jak se řeší přeprava stroje (ne vždy je možné zastavit autem přímo na lokalitě)?

Máte někdo zkušenosti s drony?

Předem děkuji za vaše odpovědi k tématu.
-- Administrátor --

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 73 krát
Obdržel poděkování: 35 krát

Re: Dron

Příspěvekod miro » 11 kvě 2018, 17:37

Napiš přímo Milanovi Zacharovi ...... on to používal v MEX a lítá i na Slovensku a fotí a fotí :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

jezour
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 95 krát
Obdržel poděkování: 132 krát

Příspěvekod jezour » 06 črc 2018, 20:17

Sice se značným zpožděním - nicméně přece. Už v květnu jsem přímo kontaktoval Milana Zachara, který mně velmi ochotně poskytl informace, jak ke svému dronu, tak zkušenosti s létáním, focením i filmováním.

Pokud uvažujeme o dronu pro naše účely (tj. průzkum v terénu), měli bychom se zamyslet nad následujícím:
- velikost dronu, tj. jak velký je dron jak ve stavu pro přepravu, tak v rozloženém stavu
- hmotnost dronu (abychom netahali nějakou velkou "kotvu")
- ovladatelnost
- výdrž akumulátorů na jedno nabití
- dosah signálu mezi vysílačem a dronem
- kamera (rozlišení, clona, světelnost, citlivost)

Dále je samozřejmě nutné následující:
- naučit se s dronem létat a pořádně jej ovládat, rozumět hlášením a umět na ně reagovat (v případě problému není dobré hodinu hledat v návodu)
- osahat si focení, filmování
- zjistit si minimálně informace, kde se může a nemůže létat

V terénu samozřejmě nezapomeňtě, že na stanovištích (je jedno jestli na kaktusových, nebo netřeskových - v mém případě), neustále fouká. Dále stěny nejsou hladké, trčí z nich růžné větve, v okolí je samozřejmě i další porost.

Takže takto asi pár nejzákladnějších informací, které jsem zjistil. Možná, že to pomůže někomu dalšímu.
-- Administrátor --

Husi
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 17 krát
Obdržel poděkování: 196 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Husi » 07 črc 2018, 05:12

Zpět na „Ostatní příspěvky - Ostatné príspevky“