Prenájom auta

Ostatní - odkazy i články, které nesouvisí s tématikou fóra, ale jsou z oblasti botaniky
Ostatné - odkazy i články, ktoré nesúvisia s tématikou fóra, ale sú z oblasti botaniky
miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 74 krát
Obdržel poděkování: 35 krát

Prenájom auta

Příspěvekod miro » 16 bře 2014, 12:09

Pri každej tej dákej ceste, alebo niekto má rád expedície, sa našinec musí dáko prevážať. Sú v podstate viaceré možnosti a všetky sa odmotávajú podľa mnoha a mnoha faktorov. Neberiem si právo na popis všetkých, ale takých čo ma hned napadá sú:
- Zloženie "spoločenstva" a jeho počet - je rozdiel čisto chlapská a mix posádka. Netvrdím, že na "vŕzganie" a chlapsé pyžmo sa nedá hned "nastaviť", ale sú tam aj iné drobnosti, ako je toaleta a kúpanie a tak. Zasa ide o to, či idú "pár" sólo, alebo pár a pár, či ozaj náhodný mix
- Množstvo ľudstva - zasa dvaja, traja, .... to máme hneď aj množstvo bagáže. A nie hocičoho, pretože podľa prvého odstavca sa nám ukazuje aj práve množstvo bagáže.
- Ide o ozajstných cestovateľov, alebo turistov z Chorvatska - to máme zasa či sve vandrovníci a čundráci, alebo skôr taký ten hotelovo-penzijónový typ. Pretože pokisľ chce niekto mať na hlave každé ráno natáčky ... je problém, pokiaľ chce niekto každú druhú noc posteľ ... je problém, pokiaľ niekto nerád nedovarené ... je problém, pokiaľ ......
- plno ďaľších

No a teraz výber dopravy, ísť vo dvoji ako na čundr, všetko to málo na chrbát ... tak prečo nie pri dostatku času ísť busom, stopom, príložetostným dohovoreným povozom..... Ale pokiaľ ideme ako "expedícia" s veľkou bagážou ..... auto. A sme u pudla, a to je otázka pre cestovateľov. Aké auto na ako dlho a pre koľko? Na ako dlho je to prubnuté (ja by som bral aj dva mesiace)? Aká spoločnosť a ako postupovať? A čo celá sranda stojí? Ako servis a guma? h:h h:h Jasné, že niekto považuje všetko za jednoduché a jasné, ale nie každý vie. A jedna generálna otázka .... "a čo vlastné auto" ... ako ho dostať cez vodu. Berme i alternatívu, že tam človek ide na dlhši ako mesiac, že sa chystá na poľ roka (jasné že po troch mesiacoch je treba prebehnúť hranice a zasa sa vrátiť).

V dnešnej dobe by dosť kaktusárov rado vybehlo a tuším aj sukulentárov a možno len takých cestovateľov na "ochutnanie krajiny", ale nechce sa dať pod velenie "cestovnej" kancelárie. Ale keď začnú zrátávať .... často sa skončí práve a len u dopravy. Pretože jesť sa musí všade a každá sranda niečo stojí, ale tá doprava h:h h:h
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

miro
Administrátor
Administrátor

Re: Prenájom auta

Příspěvekod miro » 16 bře 2014, 12:34

Pri poslednej mojej ceste do sveta - do Keňe som mal hneď niekoľko problémov. Našieľ som si "renomované" rent-car kancle, ale to bolo "renomované" len na webu. V skutočnosti som sa zhrozil, čo to za autá ponúkajú, v akom stave, za koľko a koľko chcú "zálohu" s rizikom "nevrátime". Už len mi u niektorých chýbal pár ťažných zvierať. Cenové kalkulácie také ustrelené a podmienky také čudesné, že najlepšia voľba bola "prenajať si sprevodcu", ktorý mal svoje auto vhodné do terénu. Teda také, čo malo klasické péra, bolo už dosť otrepané ale konštrukčne jednoduché bez automatiky a všakovatej elektroniky. A vodič to tam aj poznal a dobre. Na jeden výjazd som si išieľ požičat "dopravu" do terénu sám. Na dva dny že si len tak odskočíme a skončil som so čtvorkoľkou pre dvoch pod zadkom a voľba bola dobrá. Ale to som nemusiľ ťahať hŕbu bagáže, tak preto. Na "miestnu" dopravu na jeden deň sa dalo dohodnúť s miestnym záhradníkom, ktorého brat vlastnil "auto" a že nás bude voziť. Ako cudzinec za volantom takého "auta" by ma polícia odstavila za prvou zákrutou. Ale miestny vedeli kade a ako a tak sa s tým "supercadilakovrakom" dostal všade :)

Ale toto je určite špecifické pre danú lokalitu. Možno niekde v civilizácii, ako je Nairobi by problém neboľ. No čo už, človek sa učí a učí a učí.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 419 krát

Příspěvekod African » 16 bře 2014, 15:33

No já byl v Keni jen 3x, ale jednoc jsme měli Prado 4litr, pak tOYOta Land Cruiser a úplně poprvé jakési mitsubishi 4x4, to už nepamatuji co to bylo za typ, neb to bylo dávno. Cena se pohybuje od cca120 do 140 USD/den bez paliva a bez řidiče, ovšem včetně permitu do všech oblastí Keni. Pokud chceš jet na zajímavé místa tak je čtyřkolka nezbytná, pokud jezdíš jen po "normálních cestách" tak stačí osobák, a ten se dá rentnout od 80 USD/den, Ceny za pronájem auta jsou v AFrice podobné - Etiopie, Keňa, Uganda. Dražší je Somálsko a kupodivu i Tanzánie. Tam se za silnou čtyřkolku 4x4 nedostanete pod 140 USD/den

Jestlis to MIRO PŮJČOVAL V aVISU NA LETIŠTI, TK SE ANI NEDIVÍ :-(

miro
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod miro » 16 bře 2014, 18:34

Ne na letiši, ale v takovým zapadákovu Kwale něco jako "okresní" město :evil: :evil: ale tu je to spíš takové jako vesnice. Ale to z našeho pohledu. Cena kolem těch 150 € na den, ale spíš šlo o "vrakoviše" z našeho pohledu. Jo tu čtyřkolku jsem bral v Mombase a tam jakožto ve velkoměstě v pohodě za 50€ na den. Neboť tam už byla konkurence. Jasné že bez benzínu. Tak že v Keňi jde asi spíš skutečně o místo, kde. No a nakonec půjčený průvodce s autem přišel na 160 € na den plus benzín a strava a voda. Navíc jsme nemuseli platit místní "poplatky a vstupy", neboť on měl nějako licenci na činnost. Jo a jezdit normálním osobákem když tam jsou spíše necesty a jenom tuším kde asi ta cesta je, tak to si s normálním autem nedovedu ani představit. Na asfaltce mezi Mombasa - Nairobi jezdilo plno normálních osobáků, ale v terénu jedině pořádný čtyřkola.

Zpět na „Ostatní příspěvky - Ostatné príspevky“