Jak nahrát obrázek

Návody a rady jak na to
Návody a rady ako na to
jara
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 607 x
Obdržel poděkování: 91 x

Re: Jak nahrát obrázek

Příspěvek od jara » 18 úno 2019, 18:35

Tak mně prosím napište: dá se vložit obrázek nezmenšený?
Nebo se nejprve zmenšit musí?
Pokud se musí zmenšit, jaké max. může mít parametry?
Děkuji
Jara

PS: mějte na mysli, že PC můj kamarád není! :><

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 122 x
Obdržel poděkování: 186 x

Příspěvek od jezour » 18 úno 2019, 18:56

Maximální velikost přílohy je 800 KiB, maximální velikost obrázků je 1200 pixelů x 1200 pixelů. Větší obrázky než 1200 x 1200 pixelů, nebo obrázky o velikosti souboru větší než 800 KiB je nutné před nahrátím do fóra zmenšit.
-- Administrátor --

Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 20 x
Obdržel poděkování: 206 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Husi » 19 úno 2019, 20:14

Nneviem, či to už je niekde napísané, alebo nie, ale mňa by zaujímalo, akú šírku má náhľad, keď vložím fotku ako prílohu (dobre som vyzistil, že 600px?) a či keď má fotka do tých 1200x1200 px, tak ju už stránka nijako nedeformuje?
Ide totiž o to, že špeciálne fotoeditory, pri zmenšení fotografie na určitý rozmer, znížia kvalitu fotky menej, ako napríklad softvér takéhoto fóra (údajne, nie som v tomto veľký odborník).
Napríklad na Facebooku som sa dočítal, že oni podporujú fotografie v šírke 720, resp. 960 px, preto sa snažím tam vkladať fotky v týchto šírkach v domnení, že mi už nebudú ďalej zmenšované. Rád by som tak robil aj tu.

jara
Top prispievateľ
Top prispievateľ

Příspěvek od jara » 20 úno 2019, 16:54

Tak jsem opět rozčarován.
Už mám stažený program na zmenšení obrázků. Obrázek bez problému do příspěvku vložím. Chci k němu přidat text, který mám v dokumentech. Objeví se, že ve složce nic není.
Když si otevřu plzeňské fórum a udělám přesně totéž, tak žádný problém není. Tak kde je problém? ><:.

jezour
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od jezour » 20 úno 2019, 17:57

to Husi:
Náhled - šířka náhledu je 600 pixelů.

Pokud má původní obrázek menší rozměry než 600 pixelů na šířku, náhled se nevytvoří a obrázek je rovnou zobrazován ve své původní velikosti. Za takových okolností ho však není schopen zobrazit Lightbox (to šedé vyskakovací okno).

Když nahraješ obrázek do fóra, vytvoří se z nahrávaného souboru náhled a zároveň se obrázek nahraje bez deformací do fóra. Náhled je zobrazován v příspěvku, po kliknutí na náhled se zobrazí obrázek v plné velikosti. Během nahrávání souboru do fóra není soubor dále deformován, či upravován, předpoklad úspěšného nahrátí je, že soubor splňuje podmínky výše. Asi optimální se mně zdá velikost obrázku pří šířce 800 pixelů.

to jara:
Nejsem si úplně jistý, zda rozumím tvému problému. Rozumím správně, že zmenšíš obrázek u sebe na počítači, ve fóru jej nahraješ do příspěvku v záložce Přílohy pod oknem s textem. Nyní chceš dopsat popisek k obrázku. V tom případě v záložce Přílohy vepiš text po pole Poznámka (viz šipka vpravo na obrázku). Když klikneš v záložce Přílohy na tlačítko Umístit do příspěvku, umístí se odkaz na obrázek do příspěvku a obrázek se v příspěvku bude zobrazovat na vybraném místě (šipka vlevo na obrázku a zvýrazněné pole).
20-02-2019 16-54-15.jpg
-- Administrátor --

Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 20 x
Obdržel poděkování: 206 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Husi » 20 úno 2019, 18:09

Ok. Dík.

jara
Top prispievateľ
Top prispievateľ

Příspěvek od jara » 20 úno 2019, 18:41

jezour píše:
20 úno 2019, 17:57
to Husi:
Náhled - šířka náhledu je 600 pixelů.

Pokud má původní obrázek menší rozměry než 600 pixelů na šířku, náhled se nevytvoří a obrázek je rovnou zobrazován ve své původní velikosti. Za takových okolností ho však není schopen zobrazit Lightbox (to šedé vyskakovací okno).

Když nahraješ obrázek do fóra, vytvoří se z nahrávaného souboru náhled a zároveň se obrázek nahraje bez deformací do fóra. Náhled je zobrazován v příspěvku, po kliknutí na náhled se zobrazí obrázek v plné velikosti. Během nahrávání souboru do fóra není soubor dále deformován, či upravován, předpoklad úspěšného nahrátí je, že soubor splňuje podmínky výše. Asi optimální se mně zdá velikost obrázku pří šířce 800 pixelů.

to jara:
Nejsem si úplně jistý, zda rozumím tvému problému. Rozumím správně, že zmenšíš obrázek u sebe na počítači, ve fóru jej nahraješ do příspěvku v záložce Přílohy pod oknem s textem. Nyní chceš dopsat popisek k obrázku. V tom případě v záložce Přílohy vepiš text po pole Poznámka (viz šipka vpravo na obrázku). Když klikneš v záložce Přílohy na tlačítko Umístit do příspěvku, umístí se odkaz na obrázek do příspěvku a obrázek se v příspěvku bude zobrazovat na vybraném místě (šipka vlevo na obrázku a zvýrazněné pole).
20-02-2019 16-54-15.jpg
Ne, neporozuměl jsi mně dobře. V PC mám obrázky. Prostřednictvím jpeg resample je zmenším a potom vložím na fórum. S tím problém není. Zvlášť mám v dokumentech k určitým obrázkům text. Tak tento text bych chtěl přidat k jednotlivým obrázkům, které jsem na fórum vložil :time . Když to udělám, objeví se mně, že ´žádný text v PC nemám! Když stejnou operaci udělám zkusmo na plzeňském fóru, vše je bez problému. Pokud chceš, můžu ti obrázek a i text, který jsem chtěl na fórum umístit, poslat na tvůj meil. jara

jezour
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od jezour » 21 úno 2019, 18:27

Možná je problém v tomto - pokud chceš přidat jako přílohu k příspěvku dokument, je nutné přehodit v okně při vybírání souborů na všechny soubory:
21-02-2019 17-23-37.jpg
Ve výchozím nastavení nejsou zahrnuté textové soubory a dokumenty. Nicméně takto bude vložen do fóra dokument, který se zobrazí jako příloha. Nikoliv samotný text, samotný text je nutné vložit do těla příspěvku či do poznámky k obrázku.
-- Administrátor --

Odpovědět

Zpět na „Návody a rady - Návody a rady“