Stránka 1 z 2

Jak nahrát obrázek

Napsal: 27 úno 2013, 22:44
od jezour
1. Možnost vložení přílohy

Nejdříve se koukneme na okno, kam píšeme text zprávy. Dále sjedeme na stránce o kus níže, vidíme další okno - jsou zde dvě záložky - Možnosti a Přílohy.
obr3a.png
Sjedeme pod okno, kam píšeme příspěvek a vidíme dvě záložky, klikneme na Přílohy
Pod oknem textu zprávy máme další okno. Vidíme zde nápisy "Možnosti" a "Příloha" - my klikneme na záložku "Příloha." Zde můžeme nahrát rovnou přílohu - obrázek, dokument. Pozor - na přílohu jsou jistá omezení! V příspěvku může být maximálně 5 příloh, velikost přílohy nesmí přesáhnout 640 KiB. U obrázků nesmí být velikost delší strany větší než 800 pixelů. Maximální velikost obrázku je 800 x 800 pixelů.
obr3.png
Klikneme na záložku Příloha
Klikneme do okna vedle názvu Název souboru. Vyběhne okno a nalezneme soubor v počítači. V dolním okně - Poznámka - můžeme napsat komentář k příloze. Potom stiskneme tlačítko "Přiložit soubor."
obr4.png
Vyplněný formulář před nahráním přílohy
Po nahrátí souboru se okno zaktualizuje a skočí nahoru. My se podíváme pod okno, kam píšeme text příspěvku. Zde najdeme nové okno = "Odeslané přílohy." Zde vidíme seznam příloh, které jsme nahráli. Pokud nic nebudeme dělat, po odeslání příspěvku se zobrazí přílohy (např. obrázky) úplně pod textem příspěvku. Pokud chceme vložit obrázek někam do textu, najdeme v textu takové místo. Zde umístíme kurzor. Poté najdeme u konkrétní přílohy tlačítko "Umístit do příspěvku" a klikneme na toto tlačítko. V textu se objeví text:

Kód: Vybrat vše

[attachment=1]obr4.png[/attachment]
To znamená, že po odeslání příspěvku zde uvidíme přílohu - obrázek.
obr5.png
Okno odeslané přílohy pod oknem s textem našeho příspěvku.
obr5.png (8.76 KiB) Zobrazeno 21157 x

2. Máme obrázek nahratý v nějaké externí fotogalerii mimo fórum, např. avizované Rajče, nebo Picassa...

Nejdříve si obrázek najdeme. Klikneme na něj pravým tlačítkem, zobrazí se nabídka. V nabídce klikneme na "Zobrazit obrázek."
obr1t.jpg
Klikneme na Zobrazit obrázek
Obrázek se Vám zobrazí. Nyní do příspěvku vložíte:

Kód: Vybrat vše

[img][/img]
Mezi hranaté závorky s "img" zkopírujte adresu obrázku z prohlížeče:
obr2.png
Zkopírujeme adresu z prohlížeče
Celý kód bude vypadat následovně:

Kód: Vybrat vše

[img]http://www.bla.bla.bla.jpg[/img]

3. Vkládání obrázků přes galerii
Obrázky je možné vkládat i přes galerii, která je součástí fóra. Postup, jak nahrát obrázky přes galerii je jinde ve fóru Návodů a rad. Tento postup má však jednu nevýhodu. Je nutné počkat, až nahrané fotky schválí administrátoři. Berte toto schvalování jako obranný prostředek proti spamu. Fotky samozřejmě schvalujeme. Než se administrátoři dostanou ke schválení nahraných fotek, může uplynout nějaká doba. Tento postup nedoporučuji, pokud chcete použít fotku ihned v příspěvku.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 30 dub 2014, 08:51
od josska
Rajče bych moc nedoporučoval. Z nějakého důvodu občas mění umístění obrázků a tím se mění i jejich adresa. Když tam máte galerii fotek, tak nic nepoznáte. Když ale odkazujete ve fórech na obrázky do rajčete, stává se, že odkazy nefungují, protože se jejich adresa změnila.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 21 dub 2015, 13:18
od Jiri Kolarik
Měl jsem dotaz na Mária...ale teď chci se zeptat obecně:
...dnes jsem vložil do příspěvku o Neowedermannia foto z Peru...nedělám to už přes ty různé "imageshacky", protože změní-li se cokoliv (třeba chtějí sw prodávat...), jsou obrázky, nepřistoupíme-li na změnu, prostě ztracené...jako se to stalo mě na různých fórech... Dělám tedy zmenšeniny pod 800x600 a nahraji je zde jako "příloha". Fotku po zmenšení trochu poupravím, doostřím apod. a vložím. Výsledek je v příspěvku trochu neostrý..., po kliknutí na obrázek a otevření v samostatném okně, je ale ostrý...je to ok???

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 21 dub 2015, 13:48
od Mário Snopka
Jirko, nezabudol som a už som na po pozeral
Ide o to, že fórum, keď foto zmenší, do určenej veľkosti, ktorú sme určili, samotné fórum si to neprepočítava, ale iba zmenší.
Znamená to, že fotka je síce zmenšená, ale v skutočnosti v tých istých pixeloch ako veľká fotka.
práve preto tie fotky vyzerajú trochu horšie a po kliknutí na ne sa samozrejme ukáže fotka v originále.
Môžem nastaviť väčšie ukážky fotky, len uvidíme, ako to bude vyzerať na fóru, medzi textom.
Samozrejme, kedykoľvek sa zmeny dajú vrátiť.
Takže to idem hneď spraviť a uvidíme aké budú ohlasy, ak pozitívne, necháme to tak, ak negatívne, vrátime to späť.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 21 dub 2015, 14:31
od Jiri Kolarik
...no, nevím Mário...fórum fotku nezmenší, já ji zmenším v Zoneru, protože chci-li vložit větší jako 800x600, tak to fórum řekne, že je fotka velká...


Doplnění:

teď jsem nahrál foto matukány...a Mário...je to lepší!!!

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 21 dub 2015, 14:50
od Mário Snopka
No to ma teší, zaujímavé je, že po kliknutí sa už neotvára zvlášť v okne, ale priamo vo fóre. To si myslím, že je posun k lepšiemu.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 22 dub 2015, 12:31
od jezour
K těm fotkám to napíšu, jak to je.

Na fóru máme nastavenou maximální velikost nahrávaného obrázku. Pokud je obrázek větší, než tato velikost (1200 x 800 pixelů), fotka se nenahraje a objeví se hlášení, že je soubor příliš veliký.
Pokud tedy fotku nahrajeme, dojde ještě k vytvoření náhledu. To znamená, že se nahraje fotka a k tomu se ještě vytvoří jeden soubor, taky obrázek, menších rozměrů. Tento obrázek se nazývá náhled. V příspěvku se potom z důvodů rychlejšího zobrazování zobrazuje náhled, po kliknutí na fotku se zobrazí celý snímek.

Jde o to, aby v případě pomalejšího internetu, nebo horší kvality přijímaného signálu nenabíhalo fórum příliš dlouho. Totéž platí pro zobrazování příspěvků.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 12 kvě 2015, 12:20
od Jiri Kolarik
Jiri Kolarik píše: Dělám tedy zmenšeniny pod 800x600 a nahraji je zde jako "příloha". Fotku po zmenšení trochu poupravím, doostřím apod. a vložím. Výsledek je v příspěvku trochu neostrý..., po kliknutí na obrázek a otevření v samostatném okně, je ale ostrý...je to ok???
...tak přesně toto stejné dělá i na německém fóru ta stejná platforma...a jak říká Pepa Ježek - ve fóru je pouze náhled a po kliknutí se objeví ten "správný" obrázek...no, nevím, jestli lidi klikají, protože plošně je obrázek slušně rozpoznatelný...

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 10 čer 2015, 13:38
od ToKra
Malá programátorská poznámka:

Ak uzivatel klikne na nahrany obrazok, link sa otvara v tom istom okne co je podla mna nie prilis fajn. Malo by sa niekde k kode dat nastavit aby linky otvaralo v novom okne, priklad:

Kód: Vybrat vše

<a href="http://www.w3schools.com" target="_blank">Visit W3Schools.com!</a> 
dolezity je ten atribut

Kód: Vybrat vše

target="_blank"
Myslim si ze Mario vie o com hovorim, podla mna by ste sa na to mohli pozriet

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 07 zář 2015, 21:07
od Miroslav Knap
Byla tady pěkně popsána úprava fotografií pomocí programu postimage.org.Bohužel tento návod zmizel. Před chvílí jsem však program postimage.org použil pro vložení fotky na toto fórum a jde to bez potíží.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 10 zář 2015, 07:57
od jezour
Naším cílem je přesvědčit uživatele pro vkládání obrázku za pomoci příloh. Pokud bude fungovat fórum, budou tu i přílohy. U externích úložišť hrozí něco podobného jako v případě Imageshacku. Úložiště změní podmínky, či přestane fungovat a obrázky budou bez náhrady ztraceny.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 30 pro 2018, 13:36
od Alojz
Po dlhšom čase sa vraciam na fórum.Pretože som viac menej počítačový laik,naučil ma vkladať obrázky do príspevkov pomocou prílohy môj syn.Objavuje sa mi však jeden zádrhel.Mnoho fotiek je vhodnejšie robiť na výšku,pred prenášaním do forum fotky si fotky pootáčam,zmením veľkosť,čím sú fotky pripravené na použitie do príspevkov.Napriek tomu,že vo forum fotky sú OK,po prenesení do príspevku sa zobrazia v ležatej polohe.Bolo to tak v náhľade,tak som odoslal aj do príspevku a boli ležaté aj tam.Prosím o radu,ako urobiť nápravu .
DSCN0077.JPG

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 30 pro 2018, 15:05
od jezour
Díky za příspěvek a za nahlášenou chybu fóra. Trochu jsem se v tom nyní hrabal, snad se mně podařila i oprava chyby - viz. obrázek, který jsem nahrál do tvého předchozího příspěvku. Můžeš prosím nyní vyzkoušet i u sebe, zda se podařilo odstanit hlášený problém všeobecně?

Díky.

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 30 pro 2018, 19:02
od Alojz
Myslím,že problém je vyriešený:
DSCN0921.JPG

Re: Jak nahrát obrázek

Napsal: 18 úno 2019, 18:06
od jezour
Ještě se vrátím k původnímu tématu a po delší době znovu upozorním, že do jednoho příspěvku je možné nahrát pouze 5 příloh (obrázků).