Citovanie

Návody a rady jak na to
Návody a rady ako na to
Odpovědět
Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 22 x
Obdržel poděkování: 248 x
Kontaktovat uživatele:

Citovanie

Příspěvek od Husi » 25 říj 2010, 08:49

Ak citujete príspevok, ktorý obsahuje jeden alebo viac obrázkov, je dobré vložený obrázok (obrázky) vymazať, aby sa neopakovali aj v citácii, stačí ponechať text, aby bolo zrejmé na čo reagujete. Keby sme to nerobili, mohol by byť jeden obrázok na jednej strane aj mnohokrát.
Vymazať treba od Obrázek vrátane.

Príklad:
Citácia:
Husi píše:Opäť prišiel čas aj tomuto Titanopsisu (ak niekto máte tip na presnejší názov, budem vďačný :) )

Obrázek
Premazaná:
Husi píše:Opäť prišiel čas aj tomuto Titanopsisu (ak niekto máte tip na presnejší názov, budem vďačný :) )

Alojz
Poděkoval: 136 x
Obdržel poděkování: 167 x

Re: Citovanie

Příspěvek od Alojz » 24 úno 2013, 21:37

Dnes som dal prvý príspevok do nášho nového fóra.Nie som nejaký počítačový expert/na to mám mojich synov/,ale už dávno ma nenecháva chladným a nikto sa k tomu zatiaľ okrem Husiho nevyjadril ,spôsob citácie.Myslím si,že zbytočná citácia textu/samozrejme aj obrázkov,ale to už nikto nerobí/ zneprehľadňuje jednotlivé príspevky,aj celé témy a navyše zaberá neskutočne veľa priestoru a pri ich čítaní času.V čom by sa podľa mňa dala táto záležitosť zlepšiť - keď po novom ,tak po novom - môj návrh:

1.Zbytočne necitovať,ak reagujete na predchádzajúci príspevok.Ak chcete zdôrazniť,že reagujete na predchádzajúci príspevok,môžte predsa jednoducho zvoliť oslovenie autora tohto príspevku napr.Miro alebo Ad Miro a pod.

2.Takisto nerobiť citáciu citácie,ktorá už bola citáciou ďalšej citácie a pod.Nevidím žiadny racionálny dôvod - ale sú tu také.../4 na sebe... a to ešte muži :idea: /.

3.Pri dlhších príspevkoch väčšinou nereagujete na celý príspevok,ale len na niektorú/alebo niektoré/ časti.Tie na ktoré nereagujete jednoducho vymažte.Musíte pri tom samozrejme zachovať v hranatých zátvorkách quote a ostatné,čo v tej hranatej zátvorke je a nájdete to úplne na začiatku a úplne na konci.Dokonca sa dá ponechaná citácia aj vhodne upraviť,keď citujete len časť textu napr.nahradiť čiarku bodkou .To som urobil aj v prípade citácie Husiho príspevku,ktorý uvádzam ako príklad:
Husi_1 píše:Ak citujete príspevok, ktorý obsahuje jeden alebo viac obrázkov, je dobré vložený obrázok (obrázky) vymazať.
s kaktusmi ma zivot bavi

Odpovědět

Zpět na „Návody a rady - Návody a rady“