Dvaja bratia zo SR

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Odpovědět
Ivan Behul
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 5 x
Kontaktovat uživatele:

Dvaja bratia zo SR

Příspěvek od Ivan Behul » 28 lis 2009, 19:29

Ahoj, pozdravujem všetkých diskusie chtivých kolegov. Volám sa Ivan, kaktusom a iným sukulentom sa venujem asi 20 rokov, takže môžem o sebe povedať, že som mierne pokročilý pestovateľ. Tomuto krásnemu koníčku sa venuje aj môj brat Pavol /tu malykaktus/, ktorý sa na tomto fóre už niekoľkokrát zapojil do diskusie s vami. Viac sa o nás môžete dozvedieť na našej web stránke, ktorú sme spustili len nedávno, kde sa dozviete ako K+S pestujeme, máme tu aj malú fotogalériu a iné zaujímavosti.
S pozdravom Ivan
http://www.kaktusy-sukulenty-behul.webnode.sk

Ivan Behul
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 5 x
Kontaktovat uživatele:

Ivan a Pavol

Příspěvek od Ivan Behul » 21 led 2010, 23:08

Od r. 1989 som členom KK Saguaro Nové Zámky, kde som sa zaškolil od mojich starších kolegov ako napr. L. Fabian, V. Balogh a ktorí vlastne usmernili aj moje/naše/ pestovanie. Keďže ich zbierky nemali a ani do dnes nemajú nejaký vyhranený záujem pestovania, tak aj v našej zbierke sa nájde trocha asi z každej oblasti kakt. a sukulentného sveta. U kaktusov to platí úplne a u sukulentov sa zameriavam hlavne na menšie rody a druhy aby sme mali čo najviac druhov. Mám proste rád, keď je zbierka pestrá a každý si v nej nájde ten svoj kúsok, ktorý ho zaujme. Keďže máme tiež určité priestorové obmedzenia, tak u sukulentov máme zväčša 1-2 kusy z jedného druhu, čo pre našu radosť úplne stačí.
Brata Pavla /tu malykaktus/ tento koníček chytil tesne po mne a dnes je členom KK Nitra. Najviac pozornosti venuje najmä po novom veľkorodu Eriosyce, ale aj napr. rodom Lobivia, Austrocactus, ale zaujíma sa aj o chladnomilné rody zo Sev.Ameriky. V poslednej dobe sa zaujíma aj o moje obľúbené sukulenty.
Keďže sme na tento koníček dvaja a okupujeme tie isté priestory, tak konzultujeme medzi sebou čo nového si môžme do našej spoločnej zbierky ešte pridať, takže každé objednávanie nových semien či rastlín je o dohode.

Odpovědět

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“