Jiří M.

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Odpovědět
Jiří
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Jiří M.

Příspěvek od Jiří » 05 črc 2011, 22:38

Fórum navštěvji již nějaký ten pátek i když spíš jako pasivní čitatel, avšak ještě jsem se nedonutil k tomu, abych napsal něco o sobě. Pokusím se to tedy napravit.
Jmenuji se Jiří M. a bydlím cca 30 km od Prahy směrem na západ. Kaktusům se i přes svůj ne až tak vysoký věk (letos mi bude 27) věnuji s nějakými přestávkami již skoro 20 let. Dlouho jsem pěstoval kaktusy na okeních parapetech, později přímo pod širým nebem a cca v roce 2006 jsem si postavil malý skleník 2x2 m ke stěně domu. Od roku 2004 jsem vyséval a jelikož mi bylo většiny semenáčků líto a chtěl jsem si je nechat, místa stále ubývalo. Letos jsem si postavil na zahradě skleník 3x5 m.
Již asi 10 let jsem členek klubu SPKS Praha (bohužel spíše pasivním, na přednášky nezbývá moc času). Co se týče rodů které pěstuji, v současnosti jsou to hlavně gymnocalycia, notocactusy a mammillarie, ale nepohrdám ničím (hlavně melocactusy, turbinicarpusy, ariocarpusy a další mexické miniatury).
Sbírám taktéž různé tiskoviny o kaktusech, hlavně české.
Jelikož mým povoláním je z velké části programování (pracuji jako vyvojář řídících systémů v průmyslu), vytvořil jsem pro svoje účely aplikaci pro evidenci sbírky, kterou nabízím komukoliv k vyzkoušení a případné použití. Více informací o aplikaci, fotogalerii a další můžete nalézt na mém webu www.kaktusyunas.cz.

Odpovědět

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“