Assay

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Assay
 poděkoval: 27 krát
Obdržel poděkování: 62 krát

Assay

Příspěvekod Assay » 11 bře 2011, 23:08

Ahojte, volám sa Peter Choma. Bývam v Medzilaborciach, v tomto roku oslávim 40-tku.Kaktusom sa venujem už asi 20 rokov. Ku kaktusarčeniu ma priviedol môj brat, tým, že ako výslužku za brigádu v botanickéj záhrade si vypýtal pár kaktusov. Nasledovalo zhánanie literatúry, výsevy, stavba prvého pareniska atď.
Momentálne mám na záhrade skleník asi 16m2.V zbierke mám hlavne zastúpené mexické rody, plus niečo málo sukulentov.
Medzi moje dalšie koníčky patrí vysokohorská turistika a asi 3-4 roky pestovanie čarověníkov, ktoré sa snažím aj množiť pre vlastné potreby. Čarověníky kupujem v Poľsku kvôli cene a hlavne veľkému výberu.
Chcem sa opýtať, či sa niekto z nášho fóra okrem pestovania kaktusov a sukulentov nevenuje aj pestovaniu čarověníkov a nemal by záujem o výmenu materialu na vrubľovanie.
Viem, že Milan zo Smižian ťiež pestuje čaro. , s ním som už v kontakte

Assay

Assay

Příspěvekod Assay » 31 črc 2011, 21:27

Napíšem pár slov o sebe.
Volám sa Peter Choma. Bývam v Medzilaborciach, v tomto roku oslávim 40-tku.Kaktusom sa venujem už asi 20 rokov. Ku kaktusarčeniu ma priviedol môj brat, tým, že ako výslužku za brigádu v botanickéj záhrade si vypýtal pár kaktusov. Nasledovalo zhánanie literatúry, výsevy, stavba prvého pareniska atď. V zbierke mám hlavne zastúpené mexické rody, plus niečo málo sukulentov. Posledné roky som vysieval hlavne Ferocactusy.

Tiež mám v skleníku takýto múrik, na ktorom skúšam mrazuvzdornosť kaktusov, hlavne Echinocereusy, Escobarie, Neobesseye.

Assay

Re: Assay

Příspěvekod Assay » 02 srp 2011, 21:43

Jirko tie Echinoc. mám asi 11-12 rokov. Vysieval so ích ako Echinoc. triglochidiatus, takže neviem či je to nejaká varieta. V skalke ich mám od roku 2004. Vcelku sa im tam darí a zimovanie na sucho im nerobí žiaden problém. Mám tam ešte dva rovnako staré kusy, tieto však rastú soliterne. Tento má už desať hlav. Samozrejme v skleníku cez zimu netopím.
Naposledy upravil(a) Assay dne 05 srp 2011, 17:46, celkem upraveno 1 x.

Assay

Re: Assay

Příspěvekod Assay » 16 čer 2012, 21:21

Takto mi momentálne kvitne tento E. triglochidiatus v. gonacanthus
Obrázek
keďže nekvitne sám, budú aj semienka :lol:
Obrázek

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“