Ruda

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Ruda

Ruda

Příspěvekod Ruda » 22 zář 2012, 00:28

Zdravíčko!
Volám sa Rudolf Nagy, pochádzam z Holíča, bývam v Kopčanoch.
Ku kaktusom som sa dostal asi pred 20 rokmi, ale vážne sa nimi zaoberám tak cca 7-8 rokov. Začiatky boli obmedzené na balkóne bytu na sídlisku, kde sa mi s muškátmi tlačila zhruba stovka kaktusov. V roku 2005 nastala výrazná zmena a to presťahovanie do domu so záhradou v blízkych Kopčanoch, kde som hneď od začiatku začal zbierku pozvoľna rozširovať. Jednak hotovými rastlinami, jednak výsevmi. A práve výsevy spôsobujú, že sa zbierka začína rozrastať čoraz rýchlejšie. Miesta v záhrade je dosť, tak prečo nie.
Všetky kaktusy pestujem voľne, skleník ani inú podobnú stavbu nemám. Teda pokiaľ sa za stavbu nepovažuje železná konštrukcia s položeným starým oknom navrchu pre prípad veľkých dažďov. Všetkým rastlinám takéto pestovanie vyhovuje. Dopriavam im veľa vody, veľa slnka, veľa zeme a veľa vzduchu. Zimovanie mám rozdelené na dve miesta. Prvým je mierne svetlá nevyhrievaná malá miestnosť v dome, kde sa teploty pohybujú od +4°C pri najväčších mrazoch. Druhým miestom je tmavá a dosť vlhká pivnica, kde teplota neklesá tiež pod +4°C. Tu zimujem len gymnocalycia, ktoré to znášajú veľmi dobre.
Z jednotlivých rodov u mňa jednoznačne prevládajú gymnocalycia, nasledujú notocactusy. Slabosť mám aj pre chilské rastliny. Celkovo ma oveľa viac priťahuje Južná Amerika.

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“