Tomi

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Odpovědět
Tomi
Poděkoval: 16 x
Obdržel poděkování: 7 x

Tomi

Příspěvek od Tomi » 08 bře 2013, 22:25

Ahojte, volám sa Tomáš Thomschitz a pochádzam z Komárna. V roku 2011 som začal s pestovaním mäsožravých rastlín v bytových podmienkach. Koncom toho istého roka som sa začal venovať pestovaniu sukulentných rastlín. V roku 2012 som sa stal novým členom KK v Nových Zámkoch "Saguaro" :sa . V súčasnosti sa už viac venujem pestovaniu kaktusov.

Prešiel som si rodmi ako Astrophytum, Echinocactus, Echinocereus, Echinofossulocactus, Eriocactus, Ferocactus, Gymnocalycium, Mammillaria, Melocactus, Pelecyphora či Ariokarpus. Zo sukulentov je to čeľaď Aizoacea (rod Lithops, Pleiospilos, Faucaria) a čeľaď Euphorbiacea (rod Euphorbia). Zo začiatku som zbieral úplne všetko asi ako väčšina začínajúcich pestovateľov. Od roku 2016 sa zameriavam na niektoré konkrétne rody najmä z JA, ako Chile či Argentína, čo je u mňa tak 90% rastlín. Niečo mám aj z SA ako Sclero a Pediocactusy, kde sa pokúšam o pestovanie pravokorenných rastlín. Zatiaľ všetko pestujem v stolových pareniskách. Dúfam, že pribudnú ďalšie. Nemyslel som si, že sukulentné rastliny vzbudia vo mne taký obdiv a záujem, že sa ich pestovanie stane mojou záľubou. Som rád, že existujú stránky, ako je táto, kde sa dajú spoznať noví ľudia s rovnakým nadšením pre pestovanie sukulentných rastlín. Tak prajem každému z Vás veľa úspechov ...
Klub kaktusárov Saguáro Nové Zámky/ darek.fx@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“