Tomáš K.

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Odpovědět
Uživatelský avatar
ToKra
Příspěvky: 200
Registrován: 02 bře 2008, 01:28
Bydliště: Slovensko
Poděkoval: 11 x
Obdržel poděkování: 46 x
Kontaktovat uživatele:

Tomáš K.

Příspěvek od ToKra » 17 říj 2013, 11:25

Moje meno je Tomáš K. / r.n.1986/. Pochádzam z dediny Báhoň (okres Pezinok). Momentálne žijem v dedine Kvetoslavov. Som dvojčlenom : klubu kaktusárov KKS ISLAYA (Trnava) a klubu KKS NOBILIS (Bratislava).

Moju zbierku tvoria hlavne kaktusy, mám aj nejaké sukulenty. Zo začiatku som zbieral všetky kaktusy bez rozdielu na rod. Momentálne mám najviac z rodu Astrophytum, okrem rastlín z prírody sa už asi 4 roky venujem kultivarom tohto rodu. Kvôli rozmanitosti zbierky mám aj iné bežné rastliny z iných rodov. Bavia ma hlavne juhoamerické rody ako Copiapoa, Eriosyce, Pyrrhocactus... V poslednej dobe som začal zbierať aj rod Sulcorebutia. Zo sukulentov ma najviac pochytil rod Lithops. Okrem teplomilných druhov som sa začal trošku aj orientovať aj na mrazuvzdorné, tento rok som spravil malú skalku cca 2m x 1m. Ťažko odhadovať veľkosť mojej zbierky, nemám to spočítané ani zmerané v m2 :o No keďže sa už nezmestím v dvojpodlažnom rodinnom dome so zazimovaním, plánujem na jar 2014 s výstavbou vykurovaného skleníka cca 4m x 7m, konštrukcia pravdepodobne drevo.

Okrem kaktusárčenia sa venujem aj programovaniu (nie len profesionálne ale aj ako hobby). Pre nás kaktusárov spravil som aplikáciu slúžiacu na vyhľadávanie Poľných čísiel - aplikácia je momentálne dostupná len pre Android zariadenia, nie je dostupná zatiaľ v Google Play market-e, ale je voľne na stiahnutie (už som to tu písal raz, no po prechode na nové fórum sa tento príspevok niekam vytratil do vetra). Kto má záujem, popis je na mojej stránke.

Pripravujem aj desktopovú aplikáciu, ktorá bude slúžiť ako akási kartotéka alebo databáza (volajte to ako chcete, ja to budem volať Cactus & Succulent Manager), v ktorej si môžete evidovať svoju zbierku, samozrejme tam bude aj vyhľadávač poľných čísel, a rôzne iné. Pripravujem to zatiaľ v Angličtine, no bude to aj v Slovenčine, v Češtine, v Španielčine, v Taliančine, v Nemčine neskôr. Neskôr by som to možno sprístupnil aj ako webovú aplikáciu (uvidíme aký bude záujem o to). Je to čisto môj projekt, čiže to spravím podľa seba, samozrejme pripomienky a návrhy budú vítané.

Prajem veľa úspechov.

Tu je odkaz na moju dočasnú web-stránku http://cactus-love.webnode.sk/ , na novej už pracujem.

S pozdravom ToKra
Fotené cez: Apple iPhone8 Plus
KKS Islaya Trnava
KK Nobilis Bratislava
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
email: tokra@astrophytumcultivars.com
http://blog.astrophytumcultivars.com/
http://cfn.tokra.io/

Odpovědět

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“