Jožka Nedůchal

Vzpomínáme
Spomíname
Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 178 krát
Obdržel poděkování: 346 krát
Kontaktovat uživatele:

Jožka Nedůchal

Příspěvekod Jiri Kolarik » 28 říj 2010, 18:34

...je to už tak, v neděli 24.10. zemřel Jožka Nedůchal ve věku 78 let...velký český notofil z Neu-Isenburgu u Frankfurtu n.M.... seznámil jsem se s ním klasicky - na mém prvním setkání INTERNOTO ve Freudenstadtu (Schwarzwald, Německo) v roce 1985, kdy mne brzy ráno budil český hlas, že už je ráno a on po cestě už má žízeň na pivko.....pak jsem se s ním setkával pravidelně u Köhrese, kde se staral o staré noťáky, které tam byly z různých sběrů F.Rittera...založil pak i záchytnou sbírku rodu Notocactus v Palmengarten ve Frankfurtu...byl neúnavným zastáncem samostatnosti rodu Notocactus a napsal o tomto problému řadu do hloubky jdoucích článků / dopisů, kdy zastáncům sloučení do rodu Parodia, tedy těm, co od zeleného stolu slučovali a kombinovali bez ohledu na cokoliv druhy rodu Notocactus do rodu Parodia vytýkal jejich povrchnost....na jeho dopisy s fundovanými závěry nedostával od těchto "botaniků" nikdy odpověď...museli by se totiž jeho připomínkami vážně zabývat - a to je bohužel práce, takže jim stačí pouhé kombinace, aby snad měli publikační čárku...
Pořád jsem si říkal, když jsem v Německu, že se za ním zase stavím...no, už tedy asi nestavím...ale věřím, že tam, na dalekých pláních mezi jeho milovanými noťáky bude jeho snažení oceněno....čest jeho památce...Jirka
Naposledy upravil(a) Jiri Kolarik dne 20 říj 2011, 20:33, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „In memoriam - In memoriam“