Pěstební nádoby, misky ...

Jak a kde pěstujete kaktusy a sukulenty - rady, zkušenosti, postřehy, pomůcky...
Ako a kde pestujete kaktusy a sukulenty - rady, skúsenosti, postrehy, pomôcky...
miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 74 x
Obdržel poděkování: 35 x

Příspěvek od miro » 25 dub 2011, 11:20

Používání podmisek pod truhlíky je dobré. Taky to používáme roky, navrtáme dírky, přeložíme plastem, zasypeme a potom už pícháme. Dokonce to jde i na větší semenáčky a když podrostou tak tam je "husto" a průměr 3-4 cm u semenáčků je normální. Jenom tak nějak ta miska není vidět.
To hnízdové pikýrování je dobré, a normálně se tak dají přepíchat v "chumlech" například parodia nebo gymna. Nevadí jim to a jako by se tak nějak popřesouvali a udělali si dost místa navzájem. Normálně se to píchne i do maličkých květináčků když je dost místa. Už vlastní výsev drobnosemenných je "špetkovou" metodou.
Výsev se dá dělat i do "řádku" jak mrkev. Ale jen pro toho, kdo má dost místa. Už tu někde na fórech běhá výsev do skleníka v létě. Doporučuji to normálně i pro majitele zahrádek (nebo i před barákem?), stačí bednění z prken a na to zabílené sklo a hotovo. Jenom při výsevu opuncií se potom nedivte, že mezi mrkví po létech rostou semenáčky :wink:
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

cykas
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstební misky

Příspěvek od cykas » 30 čer 2011, 06:59

Tak mi včera došly ty misky z Chuchelné. Jsou černé. Objednal jsem si jich 50 a i s poštovným to vyšlo na 1560 Kč. Váha 50 kg, vše na dřevěné paletě.
Nějaké jsem použil na nářadí, na další zkouším využití pro kaktusy :D

spikyman

Re: Pěstební nádoby, misky ...

Příspěvek od spikyman » 23 bře 2013, 21:05

Skúšali ste niekto pestovanie kaktusov v drevených nádobách? Ja to robím tak, že pozbíjam latky do požadované tvaru často je to pomerne široké a nalakujem to lakom na hračky aby nedochádzalo k rýchlemu poškodzovaniu dreva. Vyzerá to pomerne dobre a prirodzene. Myslím, že jedinou nevýhodou je váha heh. Substrát schne pomerne rýchlo a drevo dokonca tvorí mikroklímu a nedochádza k takému prehriatiu koreňov kedže drevo má aj istú hrúbku. Rastliny celú nádobu prekorenia.

miro
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od miro » 24 bře 2013, 10:57

Drevené sa vlastne neujali na pestovanie kaktusov nikdy. Drevo ešte tak používajú záhradnící na množenicu plánty, ako rýchloobrátkového tovaru. Aj keď drevo nalakuješ, napustíš - je to chémia ktorá ide von a počkajme na názor mykológov čo na to plesne a huby. Neviem ako v takej nádobe robíš zálievku. Pokiaľ máš drevo ako "dekoračnú" ohrádku pre "peknosť" a vlastne ostatné pestovateľské zásahy robíš mimo dreva, tak ako dekorácia to môže byť pekné, daj fotku :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

spikyman

Příspěvek od spikyman » 24 bře 2013, 16:50

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak nejaké fotky pridávam. Pestujem tak niektoré druhy už zopár rokov a nemal som naozaj problém a nikdy nič nevypadlo. Ono je jasné, že je tam väčšie riziko húb a plesní. Najdôležitejšie je to, že mám urobenú naozaj dobrú drenáž z makadamu a riečneho štrku. Nikdy som nebol zástancom rašeliny alebo veľkého množstva pôdy. Samozrejme záleží od druhu. V takejto nádobe sa vytvorí sieť koreňov a nepresádzam to aj 5 rokov poprípade kým sa na seba rastliny netlačia. Vyzerá to prirodzene a hlavne je tam isté množstvo štrku a vytvára sa tam mikroklíma čo rastlinám naozaj vyhovuje. Je to len môj spôsob a skúšal som rôzne druhy a veľkosti nádob. Všetko pestujem cez leto vonku a je to na daždi a vetre. Voda krásne stečie a rastliny si rastú ako o život.

miro
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od miro » 24 bře 2013, 20:06

Kaktusíky ako dekoračné rasliny alebo ako "skalka", no nie je špatný nápad pre milovníka rastlín exotického tvaru. Áno, záleží tu ozaj len a len na tej impregnácii dreva a tie truhlíky ako si kto predstavuje po stránke tvarovej a veľkosti. No a pre toho, kto by takéto chcel a bojí sa že by drevo skutočne nebolo najlepšie ... no tak tak šedá mať to drevo ako obal na plastovú nádobu.

Cecil

Příspěvek od Cecil » 25 bře 2013, 11:24

Ahoj. Ako riešiš dno?

spikyman

Příspěvek od spikyman » 25 bře 2013, 20:44

Buď vyvŕtaš potrebné množstvo otvorov vrtákom alebo rozmiestniš dosky ak aby tam boli štrbiny. Ja dávam na spodok makadám takže tam máme väčšie medzery :-)

spikyman

Příspěvek od spikyman » 01 dub 2013, 19:49

Ešte pridám nejaké fotky:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

petr 21
Poděkoval: 10 x

Příspěvek od petr 21 » 18 úno 2015, 10:30

Několik let nazpět jsem objednával u pana Oldřicha Bužgy květináčky a misky. Nastala doba přesazování a já bych zase potřeboval nějakej materiál. Poslal jsem mu už tři mejly a bohužel bez odpovědi. Telefon na něj nemám. Nevíte někdo jestli se ještě prodejem pěstebních potřeb zabývá, nebo proč mi neodpovídá?

Jiří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří » 19 úno 2015, 18:09

petr 21 píše:Několik let nazpět jsem objednával u pana Oldřicha Bužgy květináčky a misky. Nastala doba přesazování a já bych zase potřeboval nějakej materiál. Poslal jsem mu už tři mejly a bohužel bez odpovědi. Telefon na něj nemám. Nevíte někdo jestli se ještě prodejem pěstebních potřeb zabývá, nebo proč mi neodpovídá?
Také jsem od něj asi před měsícem něco potřeboval a napsal mi, že jeho firma je v insolvenčním řízení a čeká jak se to vyvine. Tedy asi už neprodává.

Martin
Poděkoval: 268 x
Obdržel poděkování: 25 x

Příspěvek od Martin » 19 úno 2015, 19:02

Fakt? Já jsem od něj chtěl letos kupovat misky. h:h

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 178 x
Obdržel poděkování: 350 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri Kolarik » 19 úno 2015, 19:44

...ano, podal na sebe návrh na oddlužení...umřela mu manželka a nastaly problémy...

petr 21
Poděkoval: 10 x

Příspěvek od petr 21 » 19 úno 2015, 21:52

Pánové děkuji za informaci. Jde mi hlavně o misky Tekucotta T o průměru 17 cm, našel jsem je pouze u p. Heřtuse. Kdybyste někdo věděl i o dalším dodavateli uvítám odkaz.

DrTom
Poděkoval: 44 x
Obdržel poděkování: 4 x

Příspěvek od DrTom » 20 úno 2015, 10:18

Odpovědět

Zpět na „Pěstitelské metody a zařízení - Pestovateľské metódy a zariadenia“