Kultivátory

Jak a kde pěstujete kaktusy a sukulenty - rady, zkušenosti, postřehy, pomůcky...
Ako a kde pestujete kaktusy a sukulenty - rady, skúsenosti, postrehy, pomôcky...
Martin
Poděkoval: 268 x
Obdržel poděkování: 25 x

Re: Kultivátory

Příspěvek od Martin » 16 pro 2014, 11:31

Tak oni se ty čipy dají koupit i samostatně, takže pro někoho, kdo si to umí zapojit je možnost využít i stávající kultivátor, nebo použít víc čipů vedle sebe.

miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 74 x
Obdržel poděkování: 35 x

Příspěvek od miro » 16 pro 2014, 20:19

Ale jo, nokdyž mám ale v akci tu 10W lampu komletní ta 250,- kaček ... no nekup to. A máš hotovo bez "pouzdření, chlazení, napájení ....." prostě "hotovo".
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Martin

Příspěvek od Martin » 18 pro 2014, 18:58

Takže jsem pokusně koupil LED reflektor 20W, 2000 lumenů. Ve vzdálenosti 20cm jsem naměřil 5000lx, ve 40 cm 3000lx a v metrové vzdálenosti ještě stále 1000lx. Rostliny (botanické orchideje ve vitríně) hned po prvním dnu začaly reagovat vybarvením a probuzením růstových vrcholů, takže efekt je velmi pozitivní. Rozhodně intenzita osvětlení je podstatně efektivnější než u zářivek, neboť zářivka i při stejném množství lumenů svítí kolem dokola, takže světla dopadajícího na rostliny je i přes odrazovou plochu mnohem méně, kdežto dioda všechno světlo vyzařuje do kuželu pod sebe. Ještě se chystám přikoupit jeden 50W reflektor.

Martin

Příspěvek od Martin » 19 pro 2014, 09:54

Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem vyndal z reflektoru krycí sklo, které bylo zbytečně tlusté a pohlcovalo také nějaké to světlo. Ta krabička s trafem nahoře nad chladičem se dá navíc odšroubovat a připojit externě někam mimo, takže se tím dost místa dá ušetřit. V obchodě, kde jsem to kupoval měli i tenoučké reflektory, asi 3 cm tlusté včetně chladiče a všeho, se stejnými příkony. Ty byly naprosto ideální, leč trochu dražší.

miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 74 x
Obdržel poděkování: 35 x

Příspěvek od miro » 19 pro 2014, 16:47

Dáš odkaz na obchod? To mě nenapadlo dát dolu sklo je dobré. To co jsem mél v ruce mělo tenké "varné" sklíčko.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Martin

Příspěvek od Martin » 19 pro 2014, 17:52

miro píše:Dáš odkaz na obchod? To mě nenapadlo dát dolu sklo je dobré. To co jsem mél v ruce mělo tenké "varné" sklíčko.
Kupoval jsem to tady http://elkov.mywac.cz/produkty/eco-rled ... or-led-smd ten můj vypadá stejně, jen má jiný příkon, na stránkách jsem ho nenašel, já tam byl osobně, je to kousek od nás.

wurm
Poděkoval: 9 x
Obdržel poděkování: 20 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wurm » 03 led 2015, 19:15

Hele administrátoři, kdo tady co mazal??? Před koncem roku tady byly další důležité informace a příspěvky na toto téma (LED) osvětlení a najednou zmizely. Nestačil jsem si to ještě pořádně prostudovat, přes svátky nebyl moc čas a teď se k tomu chci vrátit a je to fuč? Mohu prosím vědět, jaký je důvod vymazání? :x
Vytrvalý bořič mýtů a hledač ztracených rostlin. Co není naprosto precizní, to je šlendrián.
Klubový web KK Čelákovice http://www.kaktusy.org - fotogalerie, články, poradenství.

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 117 x
Obdržel poděkování: 176 x

Příspěvek od jezour » 03 led 2015, 19:34

S tématem jsme nic nedělali, nikdo tu nic nemazal, žádný příspěvek nebyl přesunut jinam. Jsou zde všechny příspěvky, které se v tématu objevily. Zmiňované příspěvky jsou o kousek výše.
-- Administrátor --

wurm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wurm » 03 led 2015, 19:58

jezour píše:S tématem jsme nic nedělali, nikdo tu nic nemazal, žádný příspěvek nebyl přesunut jinam. Jsou zde všechny příspěvky, které se v tématu objevily. Zmiňované příspěvky jsou o kousek výše.
:roll: hmm, tak to mi hlava nebere. Určitě zde byl příspěvek (tuším od Mira), který docela detailně rozebíral a popisoval technikálie a parametry. Vím to zcela jistě. Teď ho nemohu najít. No škoda, není, není. Co se dá dělat. Nicméně velmi zajímavé téma, dalo by se o tom dobře diskutovat, výsledky mohou být zajímavé.
Vytrvalý bořič mýtů a hledač ztracených rostlin. Co není naprosto precizní, to je šlendrián.
Klubový web KK Čelákovice http://www.kaktusy.org - fotogalerie, články, poradenství.

jezour
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od jezour » 03 led 2015, 20:57

V tématu nedošlo ani k úpravě příspěvků. V administraci máme seznam akcí, od uživatelů přes moderátory až po administrátory. Vidíme zde úpravy příspěvků, přesuny příspěvků, témat, kdo co promazal a další. V seznamech akcí nic není, se seznamy akcí také nikdo nic nedělal.
Někde to tady určitě bude.
-- Administrátor --

wurm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wurm » 04 led 2015, 09:44

Díky Jezoure za prověření a zjištění. V tom případě se omlouvám, asi jsem si to nějak popletl a jak píšeš, příspěvky zde budou všechny. Ještě si to jednou projdu, snad to dohledám. Pokud to nějak vidíš a systém to registruje, pak už není naprosto žádný důvod o tom pochybovat. Možná jsem to pročetl prvně v rychlosti a nepamatuji si to už přesně. Děkuji.

jezour
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od jezour » 04 led 2015, 11:17

V pohodě. Příspěvků před Vánoci se v tomto tématu objevilo více.
-- Administrátor --

wurm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wurm » 05 led 2015, 14:10

Martin píše:Takže jsem pokusně koupil LED reflektor 20W, 2000 lumenů. Ve vzdálenosti 20cm jsem naměřil 5000lx, ve 40 cm 3000lx a v metrové vzdálenosti ještě stále 1000lx. Rostliny (botanické orchideje ve vitríně) hned po prvním dnu začaly reagovat vybarvením a probuzením růstových vrcholů, takže efekt je velmi pozitivní. Rozhodně intenzita osvětlení je podstatně efektivnější než u zářivek, neboť zářivka i při stejném množství lumenů svítí kolem dokola, takže světla dopadajícího na rostliny je i přes odrazovou plochu mnohem méně, kdežto dioda všechno světlo vyzařuje do kuželu pod sebe. Ještě se chystám přikoupit jeden 50W reflektor.
To je Martine zajímavý poznatek s těmi orchidejemi. Jen se mi nějak nezdá to měření :? Jakpak se to dá provést a dosáhnout toho?

Už z některých předchozích příspěvků ostatních pěstitelů není zřejmé, o čem se hovoří (píše) a tvrzení, že toto LED svítidlo má tok jako 100W žárovka se mi tedy moc nezdá. Pojďme to probrat nějak ať to má úroveň a je z toho nějaký výsledek. Je zde někdo, kdo k tomu technicky umí něco dodat? Pokud bude někdo odhodlán s LED reflektory experimentovat ve výsevním aparátu, rád si přečtu výsledek, skutečně by mě to zajímalo.

Martin

Příspěvek od Martin » 05 led 2015, 15:01

No, wurme, uvádím jen to, co mi ukazuje můj luxmetr. Za jeho přesnost neručím a netvrdím, že hodnoty jsou zcela přesné. Ani jsem nesrovnával s jinými světelnými zdroji. Každopádně kytky už nasazujou i v těchto pošmourných dnech poupata. Co se týče výsevů K+S, tak praktické zkušenosti nemám, neboť nevysévám. Možná bych ještě dodal, že barva světla je 4000K, což asi není úplně ideální, nicméně žádný problém zatím nevidím. Během ledna se chystám přikoupit tu 50 watovku, tak jí pak taky změřím.

Martin

Příspěvek od Martin » 05 led 2015, 15:39

Takhle to vypadá:
Přílohy
Obraz024.jpg
Obraz025.jpg

Odpovědět

Zpět na „Pěstitelské metody a zařízení - Pestovateľské metódy a zariadenia“