Ferocactus, Hamatocactus

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
Odpovědět
Alojz
Poděkoval: 41 x
Obdržel poděkování: 67 x

Re: Ferocactus, Hamatocactus

Příspěvek od Alojz » 01 dub 2019, 22:14

Dnešný príspevok sa týka nielen ferokaktusov,ale všeobecne aj prispievania a s ním súvisiacim peripetiám.

Pri pozeraní fotiek z BZ Zurich som si o.i. spomenul na zábery Ferocactus glaucescens,ktoré som tu uverejnil niekedy v roku 2011.Fotky tu na fóre už samozrejme nie sú,takže by som ich rád uverejnil znova.Ale bohužiaľ už som ich v mojej databáze nenašiel.Totiž pred časom mi totálne zmokol automatický fotoaparát./Poučenie aj pre ostatných:Mal som ho nechať vysušiť,pomôcť si napr.aj fénom ,až potom aj zapnúť.Ale ja som ho hneď zapol,čím som ho zoskratoval,preto následne oprava by bola drahšia,ako nový fotoaparát.Čiže tu mi "zmizli"fotografie,ktoré som nemal nahraté v počítači.Zhodou okolností som bol nútený vymeniť celý počítač,kde pri inštalácii údajov do nového počítača "zmizli" ďalšie fotografie.Takže teraz občas zbytočne hľadám fotografie,ktoré mám v pamäti,že som ich robil.Prepáčte ten dlhší a snáď poučný úvod,ale týka sa to aj tohto príspevku.

Spomínaný F.glaucescens som podľa mojich záznamov vysieval viackrát.Najstaršie rastliny,ktoré mi zostali sú z výsevu v roku 1994,semená od p.Vlasáka/Nobilis/.Prvé kvety,ktoré mi nakoniec aj rozkvitli/predtým pár rokov púčiky vždy vyschli/sa objavili v roku 2014,čiže 20 rokov po výseve a to hneď 8 kvetov na jednej rastline/fotka bohužiaľ stratená/.Tu uverejnená kvitnúca rastlina s dvoma kvetmi je z roku 2016:
DSC07589.JPG
DSC07592.JPG
Obidve rastliny,ktoré doteraz rozkvitli sú solitérne.Z 5 rastlín,ktoré sa zo spomínaného výsevu zachovali do dnešných dní sú 2 odnožujúce,okrem tela 4 a 5 odnoží -ozaj pekné/fotky bohužiaľ stratené/.Je jasné,že ich odfotím znova,ale tiež je jasné,že v miskách,v ktorých sú a v budúcnosti budú vysadené,nedosiahnu krásu rastliny voľne vysadenej v BZ Zurich:
DSCN0977.JPG
Títo uživatelé poděkovali autorovi Alojz za příspěvek (spolu 3):
ŠtefaniconmasterMário Snopka
Hodnocení: 27.27%
s kaktusmi ma zivot bavi

Odpovědět

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“