Leuchtenbergia

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
Standa
Poděkoval: 30 x
Obdržel poděkování: 31 x

Re: Leuchtenbergia

Příspěvek od Standa » 11 zář 2014, 07:16

Ahoj, musím říct, že mám pouze 3 kousky asi necelých 20cm vysoké. Zatím nekvetly. Zalévám je o něco častěji než ostatní - 1x za 10 dní, zalévám jen spodem, mají také hlubší podmisku , než ostatní kaktusy. Mám je na stinnějším místě - žádný úpal. Na rozdíl od zde uveřejněných fotek, jejich barva je světle modrošedá, rozhodně nejsou tak výrazně zelené jak zde. Letos se mi stalo, že jedna z nich praskla - netušil jsem, že Leuchtenbergie to také dělají.

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 164 x
Obdržel poděkování: 414 x

Příspěvek od jezour » 11 zář 2014, 09:15

Dělaly vám tyhle kytky někdy nějaké problémy při pěstování? Nebo pořád rostou ochotně?

Stando, nemáš prosím nějaký obrázek pro porovnání? V jak velkém květináči máš kytky? Předpokládám, že už mají poměrně slušnou řepu.
-- Administrátor --

Standa

Příspěvek od Standa » 11 zář 2014, 09:56

Ahoj, mám je v květináči 10x10, průměr řepy je cca 3cm, právě ta řepa mi praskla u jedné, jak hluboko prasklina sahá jsem nezkoumal, evidentně jí to nevadí. Mám je na poličce s Ferocactusy - ty jsou proti nim ale mláďata cca 5-8cm. Považuji je za bezproblémové kaktusy, jen je zřejmě potřeba trochu více vody a trochu častěji. Kdysi jsem jednu zahubil právě přílišným suchem a hlavně úpalem. Žár opravdu špatně snášejí - což mi činí dost potíže, protože mám terasu s kaktusy orientovanou na čistý jih, takže postupně jsem musel vyřadit všechny kaktusy, které to nesnesou - bohužel také Copiapoi. Foto nemám - pokusím se dodat.

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 164 x
Obdržel poděkování: 414 x

Příspěvek od jezour » 11 zář 2021, 21:10

Konečně jsem se po letech pěstování dočkal prvních květů na jedné ze svých rostlin Leuchtenbergia principis. V předchozích letech vypadala situace vždy stejně - rostlina nahodila poupata, ale poupata během podzimu uschla a rostlina nevykvetla. Letos poupata neuschnula a rostlina otevřela dokonce dva květy najednou.
Možná problém s kvetením mé rostliny byl způsoben vlhkostí - rostlina neměla k dispozici tolik vody, letos měla vody v létě podstatně více.
2 Leuchtenbergia principis.jpg
Leuchtenbergia principis
Títo uživatelé poděkovali autorovi jezour za příspěvek (spolu 3):
jaraŠtefanStanda
Hodnocení: 27.27%
-- Administrátor --

Mate
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 24 x

Příspěvek od Mate » 15 zář 2021, 09:34

Ja mám tiež podobné skúsenosti. Rastliny mi zakvitli až po dlhých rokoch a to tiež kvitnú jeden-dva kvety za rok. Polievam ich tak 1x ročne a asi 2x ročne na ne zaprší. Asi to bude tou vodou. Musím ešte odsledovať kedy kvitnú či nejaké obdobie po poliatí alebo ? ....

Standa

Příspěvek od Standa » 16 zář 2021, 08:59

Ahoj, žádné problémy s kvetením Leuchtenbergií jsem nepozoroval, jenže u mě mají tedy výrazně víc vody, než popisujete. Oni ji snesou - zalévám je cca. 1x za 10 dní a rozhodně je nemám na úpalu (spíš lehký stín) a hodně větrám.

Odpovědět

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“