Discokaktus, Melocactus, Uebelmania

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
Laci Kele
 poděkoval: 90 krát
Obdržel poděkování: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Laci Kele » 02 dub 2010, 19:09

Keď sa jedná o výsev Uebelm. tak doporučujem vrúblovanie. Na obr. sú pseudopectiniféry 4 mesiace po vrúblovaní na pereisk. Ostali mi 3 klíčenci, ktorí ma potom opustili, a tieto mi rastú v pohode. Aj keď ja som vrúbloval iba čerstvo vyklíčené, a nie také, aké má Husi.

Filord
Obdržel poděkování: 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Filord » 02 dub 2010, 19:40

Obrázek
pseudopectinifera: 5 -ročná rastlina, prvé kvitnutie - podnož krátky myrtilák.

rado

Příspěvekod rado » 03 dub 2010, 09:20

Flasa funguje, tento trik pouzivaaju aj lovcovia fotiek kaktusov v prirode, ked chcu mat zaber s otvorenmy kvetom. Daju nad rastlinu PET flasu, ta sa rychlo prehreje a kvet sa otvori. Par krat som to v skleniku skusal a funguje to.
Kaktusy? Páčia sa mi všetky :-)

Adversary

Discokaktus, Melocactus, Uebelmania

Příspěvekod Adversary » 22 čer 2010, 09:40

Zdravím Vás,
chci se zeptat zda někdo pěstuje tyto rostliny případně jestli by sem napsal postřehy jak jsou náročné kde se dají sehnat nebo samo i nějaké fotky.Díky Petr.

Petr K.

Příspěvekod Petr K. » 22 čer 2010, 10:48

Heřtus je prodává, asi za stovku semenáč. U mně se jim dařilo když byly v bytě přes zimu pod zářivkou. Druhou zimu v bytě po tmě nepřežili. Asi chtějí vytápěný skleník nebo jižní okno.

Adversary

Příspěvekod Adversary » 22 čer 2010, 10:55

Já jsem u Heřtuse viděl akorát větší rostliny cca 5cm za cca 300kc.Tam u Bolky jak má skleník.Semenáče jsem neviděl pokud nemyslíš prodejnu v Praze...

Rebut
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rebut » 22 čer 2010, 12:25

Mohu doporučit Halfara z Frýdku - Místku, ten má spoustu semenáčků diskáčů, Několik druhů měl na jarním sympoziu v Praze.
Rebucky udávají můj směr.

Petr K.

Příspěvekod Petr K. » 24 čer 2010, 11:00

Adversary píše:Já jsem u Heřtuse viděl akorát větší rostliny cca 5cm za cca 300kc.Tam u Bolky jak má skleník.Semenáče jsem neviděl pokud nemyslíš prodejnu v Praze...

Kupoval jsem je u něj v Sibřině. Byly asi trochu menší než 5 cm, možná teď podražily. Tenkrát byly odněkud z dovozu s cenovkou v eurech.

Petr K.

Příspěvekod Petr K. » 28 čer 2010, 12:23

No právě že už mně opustili tu zimu co jsem je nechal po tmě. Ale před tím rostly v kultivátoru celkem pěkně. Venku se jim dařilo na podzim, kdy bylo teplý stabilní počasí. Asi bych je pěstoval jako pokojovky na jižním okně, ale fakt nejsem tím kdo by mohl radit s jejich pěstováním.

SPRING

Discocactus

Příspěvekod SPRING » 18 črc 2011, 00:04

Včera jsem koupila na výstavě 2 discocactusy: disc. albispinus a disc. bahiensis. Poradí někdo s pěstováním? Všude píšou, že se pěstujou podobně jako melocactusy. Co se týče teploty během vegetace a zimování, je to stejné. Já třeba melocactusy hodně rosím a zalévám vydatně. Ale u diskáčů, no nevim. Mám obavy, abych o ně nepřišla. Jaký substrát je nejvhodnější, nevadí zem s antukou? A co přímé slunce-celý den ? Čeho se vyvarovat ? Předem děkuji za odpovědi. :?

jára-kaktusář

Re: discocactus

Příspěvekod jára-kaktusář » 18 črc 2011, 18:42

Pokud jsou diskáče na svých tak jsou trošku choulostivější než meláče (ne všechny melokaktusy není tak jednoduché pěstovat jak si někdo myslí). Kouknul bych se jaký je použitý substrát a ztoho vycházel, nebo použil o něco minerálnější substrát. Sluníčko snáší ale někdy může být mnoho slunce jedem (pokud je máš venku tak bych doporučoval je dát do nějaké trávy, aby aspoň ta tráva trochu stínila, nemyslím trávu kterou někdo pěstuje ve skleníčcích :-) a se zálivkou bych nebyl tak hrr ,lepší je míň než víc (pokud mají cefálium tak bych ho nerosil. Zimování -každý má jiný názor třeba pan Potyka zimuje Diskáče jako ostatní kaktusy ,ale projistou bych je nechal v bytě. Antuka jim nevadí. Hlavně ať rostou.

SPRING

Příspěvekod SPRING » 18 črc 2011, 22:54

Meláky mám m.matanzanus, m.azureus a m.belavistensis. Zálivka a rosení se jim líbí. Ty discocactusy jsou malé (bez cefália) cca 4,5cm průměr, mám je u okna v bytě. Až bude větší hic, půjdou ven. Zajímalo by mě taky v jaké velikosti začnou tvořit cefálium a kvést. Budu je muset stínit-jinak snáší slunce semenáček a jinak dospělá kytka. Zítra je vytáhnu, prohlédnu kořeny a přesadím.

postupka

Příspěvekod postupka » 09 úno 2012, 17:48

Ať zbytečně nezakládám nový téma. Přemýšlel jsem, že bych zkusil taky nějaký teplomilný (meláky, ueb.), ale jediný místo, kde bych je mohl mít, je doma za oknem. Buď východ nebo západ. Bude jim stačit teplota, která se kromě horkých letních dnů pohybuje v bytě kolem 22 stupňů? Není to na ně v růstovým období málo? Nechci je zbytečně mučit, pokud potřebují větší vedro, tak do toho nejdu.

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 10 krát
Obdržel poděkování: 10 krát

Příspěvekod Pavel Zouplna » 09 úno 2012, 19:17

Já sice svůj melocactus na léto přenáším do skleníku, ale od září do května je na jižním okně v bytě, cefálium mu pěkně roste a i v zimě kvete a plodí. Spíš než vedro jde asi o vlhko, ale to u mě zajišťují akvária a pokojové rostliny.
Pavel

postupka

Příspěvekod postupka » 09 úno 2012, 21:12

Hmm, skleník nemám a jižní okno taky už ne. A to jižní okno bude právě ten teplotní rozdíl :SS

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“