Astrophytum

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
Filord
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 1 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filord » 20 srp 2008, 20:33

Astrophytum caput-medusae tak už mám foto kvitnúcej rastlinky, ktorú som "pořídil" pre BZ KE tohto roku
Obrázek
kvety sa otvárajú vždy až neskôr poobede, neskôr ako u iných Astrophyt
Obrázek
je to bezpochyby zaujímavá a pre mňa aj krásna rastlinka, keďže zatiaľ nemá páru, tak som kvet skúsil opeliť s kvetom A. asterias cv. Superkabuto, uvidíme či sa niečo stane 8)

Vladim
Poděkoval: 8 x
Obdržel poděkování: 51 x

Příspěvek od Vladim » 18 zář 2008, 22:23

Jen to připomenu pár fotkami - Dubnovi
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A můj názor?
Když někdo mermomoci chce mít nějakou novinku nebo řekněme raritu včil teď hned ve sbírce - ten se neohlíží na peníze.Prostě chce to mít.
Někdo za účelem - namnožím, prodám, budu mít zisk. Jiný - mám to co druzí nemají /zatím/.Třeba se tím i pochlubím .
A možná většina kaktusářů - dobře, beru na vědomí že to existuje,
a počkám si.Někdo rok, někdo více.

Bukso
Obdržel poděkování: 0

Příspěvek od Bukso » 19 zář 2008, 17:26

No ja som ju tuzil mat v zbierke aby som ju mohol pozorovat na vlasne oci, celkovo ako rastlinu, ako sa bude vyvíjať, raz kvitnuť... Aby som dalej nemusel cakat, tak ked uz cena semienok klesla na hodnutu, ktoru som bol ochotny zaplatit, tak preco nie? Takto to beriem ja...
za 250 kc som mal mat 10 semienok... Prišlo mi vsak viac a tak mam teraz 14 vrublencov na jusbertakoch.

ToKra
Poděkoval: 13 x
Obdržel poděkování: 59 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToKra » 20 zář 2012, 15:26

Miro píše:tak mě napadlo, co rostliny, teda semenášky, jako budoucí zdroj semínek stimulovat růstovým hormonem. Stejně to ty rákosníci museli něčím šmrncnout.
Neviem aky rastovy hormon, s tym nemam bohuzial skusenosti. Semenacky mam zatial len z kupenych a drahych semien, moje starsie rastliny kvitly tento rok, no bohuzial nie naraz rovnake druhy tak som hybridoval. Vcera som cistil hybridne semena, necham ich chvilu na suchu a potom ich vysejem.

Vacsinou som sprasil tieto, prve je matka druhe otec:
*MYR x AS nudum
*AS nudum x MYR
*SK x MYR
*JirkaPavlikHybrid x MYR

Samozrejme cim viac rastlin budem mat tym viac budu kvitnut buduci rok, teda uz aj cisto SUPERKABUTO-ve semena budu, a aj ine cv.
Všetky fotky fotené cez: Apple iPhone6 + Raynox DCR
KKS Islaya Trnava
KK Nobilis Bratislava
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
email: tokra@astrophytumcultivars.com
http://blog.astrophytumcultivars.com/
http://cfn.tokra.io/

Laci Kele
Poděkoval: 91 x
Obdržel poděkování: 52 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laci Kele » 20 zář 2012, 18:25

Mám podobnú skúsenosť, ako Stano, prasklo to na Hylocereuse...Keby ešte nejaký hormón, tak to asi vybuchne! :shock:
Obrázek

Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 18 x
Obdržel poděkování: 201 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Husi » 24 zář 2012, 16:54

Tieto dve sú v podstate rovnako pestované ako to puknuté, obidve sú v poriadku.

Obrázek
Obrázek

besik33
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrophytum

Příspěvek od besik33 » 03 úno 2013, 00:38

Porad jsem zacatecnik ale tak se s necim malo pochvalim.
Nejprve jsem zasel seminka a rikal jsem si ze se budu tak skvely pestitel ze to zvladnu i bez roubovani :L Nasledne jsem zjistil ze s postupujicim casem ma strata dosahuje temer 90% a astrophyta uplne neprosperuji. Nejdulezitejsi zjisteni bylo ze nejlepsi je se o tyto kytky nestarat. Prilis casta zalivka (1x14dni) podmokem byla pricinou pomaleho rustu resp zahnivani korenu.

Musim bohuzel rici ze dosud bojuji s tim ze velka cast kaktusu se nespamatuje a po presazeni stagnuje. To znamena ze prestanu rust a pomalinku jiz jen uschynaji. Bohuzel toto plati pro vsetky kaktusy a nejen pro astrophyta (zvazuji zda by nepomohlo pri presazeni uplne odstranit koreny).

:-k. pravokorenni bojovnici z 2010, stari cca 3 roky . To je snad vse co prezilo. Rekl bych ze prezili ty mene hybridni jedinci. Vysel jsem ich kolem 50 -100 kusu a tohle zbylo
>> nudum OIBO, >> SHDVJA, >> JPN 001.
Obrázek

:-k. zaseto 2011 a roubovano az 2012 - nevim zda variabilita je dana - zatualanimi seminkami vs variabilitou hybridu vs vlivem podnoze
SHDVJA
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

JPN001
Obrázek

JAPANESE - jedina chudinka JAPANESE kterou se mi povedlo uspesne naroboubovat. Nasledne jsem ho ale spalil :( , nastesti jsem mel stesti v nestesti a rust se obnovil a mam tri JAPANESE:
Obrázek

:-k. pravokorenne z 2011 - oproti roubovancum jsou malinkaty a nemaji temer zadnou kresbu. Neprosperita byl dle meho nazoru zapricinene prilis castou zalivkou a zejmena zalivkou podmokem.
Pokud se Vam zda ze mam prilis SHDVJA - tak je to dano tim ze ich prodaval velice levne p. Novak.
Obrázek

:-k. pravokorenne kveten-2012 - temto semenacum se zatim dari nejvic. Pomohla jak puda od Pavlika z Chrudimi, tak zejmena moje nepritomnost (bez zalivani) po temer cely srpen.
Dovolim si rici ze dosavadni uspech se blizi az k 90% coz je zatim muj rekord. Nicmene budu roubovat.
Obrázek

Tento rok chystam dalsi vysevy a vyuzil jsem zase pomerne slusnu cenovou nabidku od p. Novaka - http://www.kaktusy.webzdarma.cz/
A proc jsem vlastne zacinal s hybridnimi astrophyty?
Muze zato p. Dohnalik z Brna, ktery mel ponuku hybrid. Astrophyt doplnenu krasnymi fotkami a OOIBO.

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 10 x
Obdržel poděkování: 10 x

Příspěvek od Pavel Zouplna » 03 úno 2013, 09:39

Já neroubuju nic, astrophyta mi začala růst, až když jsem je dal do normální kaktusářské zeminy místo knihou doporučovaného minerálního substrátu a obohatil ji mletým dolomitickým vápencem v poměru 1:6. A u větších rostlin jsem použil metodu přesazování do cca o 5 cm větších, ne příliš hlubokých květníků s tím, že pokud byl bal v pořádku a pevný, jen jsem jemně rozrušil povrch a dosypal. Zálivka jak píšeš - jen občas, po důkladném proschnutí. U větších rostlin je dobré zapíchnout při okraji špejli a zalít, až když ji vytáhneš suchou. A výsledek - u rostlin asi 3 cm v průměru přírustek 50%, u větších asi 25% a mohutné kvetení ...
Pavel

Ladislav

Příspěvek od Ladislav » 09 črc 2013, 19:34

Dovolím si pár Aster z vlastní zahrádky :L
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ToKra
Poděkoval: 13 x
Obdržel poděkování: 59 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToKra » 07 srp 2013, 11:50

A. senile f. nuda
Obrázek
Obrázek

A. myriostigma f. tricostatum
Obrázek
Všetky fotky fotené cez: Apple iPhone6 + Raynox DCR
KKS Islaya Trnava
KK Nobilis Bratislava
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
email: tokra@astrophytumcultivars.com
http://blog.astrophytumcultivars.com/
http://cfn.tokra.io/

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 116 x
Obdržel poděkování: 176 x

Příspěvek od jezour » 25 srp 2013, 12:24

Astrophytum - když čteme knížky o kaktusech, které představují rostliny, narazíme na ně mezi prvními. Ve většině sbírek jsou Astrophyta nějak zastoupena. Jde o krásné rostliny, které jsou nevšední právě svým vločkováním. I u mě se pár kytiček najde. Po delší dobu pěstuji Astrophytum myriostigma. Získal jsem je jako mrňata ve čtyřkách květníčkách, nyní jsou v květináči o průměru 8 cm. Letos se konečně pochlubila jedna rostlina i květem. Inu, kdo si počká, ten se dočká. Na květ jsem se těšil, překvapila mě i příjemná vůně.

Rád bych rozvedl jednu pěstitelskou otázku. Jmenuje se vápenec.
Mnoho příslušníků rodu Astrophytum roste v přírodě na vápencích. Jak řešíme vápenec u nás ve sbírkách? Někteří bydlí poblíž krasových oblastí a pohořích tvořených vápenci. Mají vyhráno, neřeší nic. My, bydlící mimo území s vápencem, řešíme problém - přidat x nepřidat? Kolik? V jaké formě? Proto bych rád rozvedl diskuzi na toto téma.
Přidáváte Astrophytům vápenec? Kolik? V jaké formě? Ve formě kamenů, kamínků, suti, vápna, nebo něčeho jiného? K vápenci se nabízí i další otázky. Jaký vliv má vápenec na pěstované rostliny? Jak s ním rostou? Kvetou více?
Možná vypadají moje otázky trochu blbě, avšak pochopte, že v nejbližším okolí Plzně na vápence nenarazíte. Proto bych si rád vyjasnil situaci a pokud možno udělal kytičkám co nejlepší podmínky.

Astrophytum myriostigma
Obrázek
-- Administrátor --

aivenhov
Poděkoval: 47 x
Obdržel poděkování: 38 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aivenhov » 19 kvě 2014, 13:22

Kupované :) :
Obrázek

Obrázek

Vlastný výsev :
Obrázek

spodný tlačí nový výhon
Obrázek

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 52 x
Obdržel poděkování: 424 x

Příspěvek od African » 20 kvě 2014, 06:36

Fuj

Obrázek

jara
Poděkoval: 578 x
Obdržel poděkování: 78 x

Příspěvek od jara » 24 srp 2014, 11:52

Ještě bych chtěl k mému předchozímu příspěvku napsat. Já semena nedělám a ani nenabízím. Pokud občas vyjímečně něco spráším, dávám to domů, abych měl alespoň trochu jistoty. Letos mně kvetl P. curvispinus , pochybuji, že je samosprašný. O kus dál kvetl dimorphus a o něco blíže N. multicolor. Plody se semeny udělal jenom curvispinus. Posbíral jsem je a na jaře vyseji a budu sám zvědavý co z toho bude. Proto jsem přesvědčený, že semena u nás nabízená asi některá nebudou OK. Stačí, když se podívám co všechno za hmyz se na květech objeví. Čmeláci, motýli, vosičky ap. :evil:

miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 74 x
Obdržel poděkování: 35 x

Příspěvek od miro » 25 srp 2014, 13:14

Přátelé ono jen tak něco seknout .... tak že něco nékde zůstává, ale prosím sem dávat jenom příspěvky na tématiku čistých forem Astrophytum
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Odpovědět

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“