Astrophytum

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
aivenhov
Poděkoval: 47 x
Obdržel poděkování: 38 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrophytum

Příspěvek od aivenhov » 04 srp 2015, 18:30

Tak a dnes som sa konečne dočkal :) Toto ornátum je som mnou už od mojich kaktusárskych začiatkov (minimálne 13-15rokov) a dnes už môžem povedať, že mám aj ja vo svojej zbierke kvitnúce A. ornatum.
Obrázek
Obrázek

wurm
Poděkoval: 9 x
Obdržel poděkování: 20 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wurm » 02 zář 2015, 09:50

Moje prastaré sbírkové Astrophytum myriostigma var. nudum pravidelně kvete a s přibývajícím věkem má stále větší květy. Obvykle mají tyto kytky květ tak těch 5 cm, ale tady kvete velikostí asi 8 cm a tři květy se na temeno rostliny ani nevejdou. Pod nimi se skrývá tělo průměru 25 cm a výšky asi 22 cm s krásně hustě rostoucími axiálními pupíky (trochu vidět na fotce v pravém spodním rohu). Všiml jsem si toho už mnohokrát, že u některých rodů či druhů se květy s věkem významně zvětšují, někdy to bývá i několikanásobně. Je škoda, že nemám takovou kytku ještě jednu (nudálních mám vagon, ale ne z tak hustými pupiky), jinak bych udělal semínka a potomstvo.

Obrázek
Vytrvalý bořič mýtů a hledač ztracených rostlin. Co není naprosto precizní, to je šlendrián.
Klubový web KK Čelákovice http://www.kaktusy.org - fotogalerie, články, poradenství.

Štefan
Poděkoval: 105 x
Obdržel poděkování: 60 x

Příspěvek od Štefan » 27 črc 2018, 11:49

Už dlho tu nebolo žiadne Astrophytum

Astrophytum senile

ráno
DSCF8551.JPG
predpoludním
DSCF8565.JPG
aktuálna fotka - ostré svetlo - slnko intenzívne svieti, určite by sa našli lepšie fotky
Títo uživatelé poděkovali autorovi Štefan za příspěvek:
iconmaster
Hodnocení: 9.09%

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 116 x
Obdržel poděkování: 176 x

Příspěvek od jezour » 02 srp 2018, 21:05

I když rostlin rodu Astrophytum ve sbírce příliš nemám, přece se jich pár najde. Je mezi nimi i Astrophytum myriostigma, které u mě ve sbírce kvetlo v těchto dnech. Jaké máte zkušenosti s velikostí květů u Astrophytum myriostigma. Mně se zdají květy této rostliny takové menší, je však možné, že si to myslím naprosto špatně.
6 Astrophytum myriostigma.jpg
Astrophytum myriostigma
Títo uživatelé poděkovali autorovi jezour za příspěvek (spolu 2):
Mário SnopkaŠtefan
Hodnocení: 18.18%
-- Administrátor --

Odpovědět

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“