Aztekium

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
mig2

Aztekium

Příspěvekod mig2 » 06 srp 2006, 17:09

Pri prehliadke zbierky som si všimol na Aztekiu ritteri čierne bodky. Respektíve boli to guličky vo vate na temeni. Prvá moja reakcia bola, že je to škodca. Keď som sa pozrel z blízka uvidel som, že sú to semená. Akurát museli dozrieť plody, ktoré som si v tej vate nevšimol a z nich vypadať semená! Super!!! Ale problém je ako ich odtiaľ dostanem. Zberačku semien nemám, na pinzetu sú moc drobné. Tu pomôže jedine štetec. Ten namočím do vody. Tá bude pôsobiť ako "lepidlo", na ktoré sa semienka nachytajú.

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 398 krát

Re: Aztekium

Příspěvekod African » 23 kvě 2014, 16:56

Tož přidám tu o něco hezčí rostlinu

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 74 krát
Obdržel poděkování: 35 krát

Příspěvekod miro » 24 srp 2014, 09:26

Dneska ráno koukám a koukám co že si to v ložnici na parapetu kvete :) rychle alespoň mobil do ruky :) a štečkem pošmrdlat :) Vlastní "čistokrevné" semenáčky v 5x5.
Přílohy
P8240086.JPG
P8240086.JPG (88.02 KiB) Zobrazeno 4257 x
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

sylvia48
 poděkoval: 9 krát
Obdržel poděkování: 14 krát

Příspěvekod sylvia48 » 12 zář 2014, 21:42

Táto rastlinka sa mi dosť páči, ale vraj sa veľmi ťažko pestuje a pomaličky rastie. Miro, koľko rokov majú tie tvoje vlastné rozkvitnuté semenáčky?

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 74 krát
Obdržel poděkování: 35 krát

Příspěvekod miro » 12 zář 2014, 22:53

No to mám víc jak patnáct let, to bych se musel pohrabat v "papírovém notebuku". Nejhorší jsou první roky. Nekjdřív to vyklíčí a pochcípá skoro všechno .... teda dneska už ne, dneska je chemia a jsou propracované postupy v substrátech a na pěnovci. Tohle šlo klasicky do sklenice, která se otevřela po třech letech ... a do dneška zůstala jenom tahle trojka. Moc vody nedostanou a mám je jtále na stejném místě. Ale stejně to stojí za to pustit se do těhle prďousků, jako jsou aztékia a epišky. Oni i některé mamilárky rostou pomaličky a zůstávají maličké.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

karel
 poděkoval: 20 krát
Obdržel poděkování: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karel » 03 čer 2015, 14:39

Včerejší foto Aztekium ritterii
Obrázek
Karel

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 178 krát
Obdržel poděkování: 350 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiri Kolarik » 02 zář 2015, 13:32

...také mám...tyto už asi 33-35 let staré, možná o nějaký roček i více...mám je z Blanska, kde byla začátkem 90.let nějaká kaktusářská akce. Tam jeden význačný blanenský kaktusář prodával semenáčky...no, tak 0,5 cm velké...pořídil jsem si jich 9 a zasadil do velkého kontejneru...a tam už zůstaly...kvetou několikrát ročně, jako tedy třeba i dnes...

DSC_0478a.jpg

...no, dnes je jich tedy "jen" 5 kusů...

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 398 krát

Příspěvekod African » 02 zář 2015, 16:34

moc pěkné semenáčky

wurm
 poděkoval: 9 krát
Obdržel poděkování: 20 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wurm » 05 zář 2015, 09:21

Aztekia jsou stále velmi zajímavé a krásné rostliny. A po desetiletí pořád vzácné a obtížnější na to je udržet. Moc pěkné obrázky tady jsou a jak vidno, vše stále miniaturky i po mnoha desítkách let. A tak to má u těchto rostlinek být. Přidám taky jednu, co jsem stihl letos v květu zachytit.

Obrázek
Vytrvalý bořič mýtů a hledač ztracených rostlin. Co není naprosto precizní, to je šlendrián.
Klubový web KK Čelákovice http://www.kaktusy.org - fotogalerie, články, poradenství.

Martin
 poděkoval: 265 krát
Obdržel poděkování: 24 krát

Příspěvekod Martin » 11 dub 2018, 06:27

Prosím o radu zdejší zkušené, jak na pravokořenná Aztékia, Strombocactusy a Blossfeldie. Slunce nebo stín? Hodně nebo málo vody? A jak v zimě - teplo nebo chladno? Jedná se mi o pěstování v hrnku v minerálním substrátu. Informací nikde moc není a pokud už jsou, tak jsou naprosto rozporuplné, tak bych chtěl znát zkušenosti z praxe, abych něco nepodělal.

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“