Lophophora

Vše o našich pichlavých krasavcích
Všetko o našich pichľavých krásavcoch
boseone

Lophophora 1

Příspěvekod boseone » 17 bře 2008, 11:21

Tušíte někdo čím je ovlivněna "chlupatost" lofofor? některé mají chlupy , že jim není skoro vidět tělo, a některé mají jenom takové malé bílé flíčky.... Co ovlivňuje "chlupatost" ? :roll:

kadrnožka
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadrnožka » 17 bře 2008, 12:30

Ve skleníku Jirky Pešata v Lipové se nám zdálo, že mají velké ochlupení proto, že tam má minimální proudění vzduchu oproti jiným prúvanem větraným skleníkúm.Múžeš to najít na obrázku v mých záběrech ze sbírek.
-ono-

karel
 poděkoval: 20 krát
Obdržel poděkování: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karel » 17 bře 2008, 17:02

Štětky bílých, nažloutlých až narezlých chlupů - přesněji trichomy - se vytvářejí jen v souvislosti s tvorbou květů. Rostliny, které nekvetou je netvoří. Mají stejnou funkci jako trny, tedy stínit temeno, a jejich hustota a délka je přímo závislá na oslunění. Viz Rudolf Grym : Lophophora.
Karel

kadrnožka
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadrnožka » 17 bře 2008, 21:52

S tím mi právě nekoresponduje chlupatost Pešatových lofek. Už jsme se nad tím spolu s Filordem pozastavili. Má totiž zvláštní skleník s vlastním patentem dřevěné konstrukce, která už sama o sobě částečně stíní a navíc pod polykarbonátem má ještě zavěšeno jedno poschodí s rostlinami, které také zastiňuje a lofky jsou až dole pod ním, na úrovni stolu. Oproti tomu například A.Tomandl má klasický skleník, který není zastíněn a jeho lofky mají při zaručeně větším příjmu slunečního světla už znatelně menší ochlupení u stejného druhu - wiliamsii. Myslím si, že to bude spíše buď tím zpúsobem větrání, nebo varietou lofek. U Tomandlových se větrá obvyklým zpúsobem - větrací okénka a dveře :shock: :roll:
-ono-

kadrnožka
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadrnožka » 17 bře 2008, 21:57

Ještě k té větě : Rostliny, které nekvetou je netvoří - mám doma lofky, které kvetou i s úplně holým temenem - jsou celé léto v otevřené logii, teda stále mají proudění vzduchu, ale i osvětlení :roll: :shock:
-ono-

deverac

Lophophory

Příspěvekod deverac » 04 čer 2008, 19:39

Zdravim chci se zeptat jaké máte zkušenosti s těmito rostlinami myslim jak jsou náročné na teplo světlo atd. sám pěstuji sukulenty a nějakou dobu pošilhávám právě po nich za radu děkuji

Vladim

Příspěvekod Vladim » 04 čer 2008, 19:52

Lophophory patří mezi nenáročné kytky, nemají ?ádné zvlá?tní nároky nebo po?adavky, v pohodě přezimují ve tmě ve sklepě,není je nutno ani roubovat.
A taky se s nima dobře manipuluje kdy? se stěhují . :lol: :lol: :lol:
...jak jsou náročné na teplo světlo ???? Jak si je navykne?, snesou i plné slunce ale kdy? má někdo slunce jen pár hodin jde to taky.

Marles

Příspěvekod Marles » 04 čer 2008, 20:48

Jen z jara bacha! (vlastní zkušenost a difusa je ko) Přímé slunce jin ze začátku vadí (i když jsem stínil) Jinak pokuď je naroubuješ tak tvoří i odnože.(to jsem četl)
Já jsem koupil wiliansii a ten chlápek je mě jen tak venku od března do řijna :shock: (ta už vydrží všechno :lol: )

Standa
Obdržel poděkování: 8 krát

Příspěvekod Standa » 05 čer 2008, 07:32

Ahoj, z mého pohledu zcela bezproblémové rostliny. Mám je trvale mezi okny (orientace JZ) i v zimě - teplota i v mrazech je kole 5 st. C, na jaře jsem zatím nikdy nezaznamenal ani stopy popálení, zalévám výhradně do podmisek 1x za 7-10 dní, dle počasí. Kvetou pravidelně, přirovnal bych je (nároky) k některým jednoduše pěstovatelným Turbinicarpusům.

Kaktus01

Lophophora

Příspěvekod Kaktus01 » 15 čer 2008, 20:30

Nevíte někdo co jsem udělal špatně,že mi takhle praskla?Den před tím jsem si říkal,jak mi pěkně roste a druhý den po zalití mi takhle praskla,možná jsem dal moc hnojiva :cry:

Laci Kele
 poděkoval: 92 krát
Obdržel poděkování: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Laci Kele » 15 čer 2008, 20:56

Není to hnojivem, rostlina roste moc rychle, je třeba omezit zálivku...Mě se to stalo s Copiapoí cinerea v. alba...

kadrnožka
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadrnožka » 16 čer 2008, 09:15

To se stává i turbiňákúm, když se naráz hodně zalijí, je teplo ...
-ono-

Kaktus01

Příspěvekod Kaktus01 » 16 čer 2008, 20:46

No právě že už 2x zalitá byla,zalívám pravidelně,tak mě to dost překvapilo,že mi takhle praskla.Však ona se z toho dostane,i když už to nebude taková krasavice :lol:

kadrnožka
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadrnožka » 16 čer 2008, 20:58

Ta první zalití ji jen probudila k činnosti a potom si pořádně lokla a přehnala to. Asi byla právě načasovaná, někdy ji načasuje i blížící se bouřka nebo déšť a bylo teplo.
-ono-

boseone

Příspěvekod boseone » 17 čer 2008, 15:57

Jedna z mých lophophor mi loni na jaře taky přesně takhle praskla . Během léta to docela odrostlo, a už vypadala dobře , ovšem letos na jaře praskla zase :? , navíc na jiném místě ( prasklina nepokračuje z té loňské) . Asi někeří jedinci víc tíhnou k tomu praskání. Mám jich cca 25 a se všemi zacházím stejně, a jenom tahle praská :-)

Zpět na „Kaktusy - Kaktusy“