Brighamia insignis

Všechno možné ze světa sukulentních rostlin
Všetko zo sveta sukulentných rastlín
kaktusak

Brighamia insignis

Příspěvekod kaktusak » 14 pro 2008, 20:46

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pěstěním tohoto překrásného sukulentu?

deverac

Brighamia insignis

Příspěvekod deverac » 14 pro 2008, 21:06

Ahoj mám dvě rostliny a myslím si že nejsou moc náročné mají rády teplo v sezoně je pěstuji ve skleníku kde při teplém počasí vyžadují bohatou zálivku při nedostatku vody celkem rychle reagují žloutnutím listu a zcvrkáváním těla jako např. u pachypodií jsou také velice lákavou pochoutkou pro svilušky zimuji v bytě kde teploty nejdou pod 20 stupnu pří občasné zálivce rostliny listy neschodí rostliny mám od Luboše Hojného který má krásné kusy podobné menším bejsbolkám tak hodně zdaru při pěstování

kaktusak

Příspěvekod kaktusak » 14 pro 2008, 22:53

díky :) , jsem si jí koupil v prváku, taky menší basebolka za tři stovky, záhy vykvetla, ale jak udělala semena tak jí začaly nechutně sužovat svilušky, nechtěl jsem používat chemii, tak jsem jen sprchoval, v létě chemii na balkoně použil, na chvilku byl pokoj, a pak znova, tak znovu stejná procedura zase na balkoně a to se jí nelíbilo pro změnu venkovní prostředí mírného pásma a jakoby ji "splaskl" pachykaul, a to nenávratně, tak jsem se naštval a nechal jí zmrznout, docela hanba, ale už jsem na to něměl nervy, ale zastesklo se mi a od pana Pavelky jsem si koupil 10 cm semenáč který mi zaslal 36 hodin po objednání, začal dělat pořádné lupeny a zatím v pohodě snad to vydrží, tentokrát si chci vypěstovat basebolku sám a bez svilušek, ale bez toho, abych otrávil rodinu, snad to půjde :) ještě jednou díky za radu

cykas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cykas » 15 pro 2008, 08:11

Mám z výsevu ještě asi 50 rostlin, pokud jezdíš např. do Prahy na březnové sympozium, mohu přivézt. Vyséval jsem cca před 18 měsíci, měl jsem jich přes 100, něco jsem rozdal. Teď mají asi 10 cm výšku.

Co se týká svilušky, je to jednoduché. Pokud nebudeš pravidelně ošetřovat a ještě rostliny necháš v suchém bytě nebo nezalité, nemáš šanci.
Tedy: OMITE, TALSTAR,... postřik pravidelně každé 2 měsíce = rostliny bez svilušky!
Žádná jiná rostlina jí tak nechutná, jako Brighamia!!!

Alexis

Re: Brighamia insignis

Příspěvekod Alexis » 03 úno 2015, 14:08

Zdravím všetkých milovníkov kaktusov a sukulentov :-)

konečne som našla vhodnú stránku kde sa pestovatelia bavia aj o Brighamiach čo rozdúchalo malú iskričku nádeje, že sa k tomuto nádhernému a vzácnemu sukulentu predsa len nejako dostanem :) Viem, že téma už nie je aktuálna ale predsa sa možno niekto ozve.
Potrebovala by som sa informovať či niekto nemá aktuálne semená popr. drobné (10-15cm) Brighamie na predaj. Totiž u nás ju neviem zohnať nikde a už som to vlastne vzdala až kým som sa nedostala sem. Tak teda ak tu niekto taký je prosím ozvyte sa. Budem vďačná za akúkoľvek odpoveď :L

cykas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cykas » 03 úno 2015, 16:17

Brighamií jsem měl hodně, rozdával jsem je, kdo měl zájem. Protože jsou ale mimořádně citlivé na svilušku, myslím, že už je dneska nikdo nemá. Sám mám už jen 2 rostliny, až budou kvést a budou semena, ozvu se. Do sukulentních sbírek se ale moc nehodí, snad lepší jsou doma za oknem.

percheron

Příspěvekod percheron » 04 úno 2015, 21:57

tieto rastliny sa dost casto objavuju v obchodnej sieti Kaufland. Znami tam kupil uz niekolko rastlin. Sam mam doma tri kupene v kauflande

Zpět na „Sukulenty - Sukulenty“