U priateľa - Alois Horák

Podělte se s ostatními se svými zážitky z návštěv sbírek pěstitelů
Podeľte sa s ostatnými so svojimi zážitkami z návštev zbierok pestovateľov
Vladim
 poděkoval: 8 krát
Obdržel poděkování: 50 krát

U priateľa - Alois Horák

Příspěvekod Vladim » 28 srp 2009, 23:05

Autor - Olda Novák, Košice
/já jsem to tu jen pro vás prásknul/
Okrem veľkých ciest na Moravu organizuje košický klub aj jednodňové návštevy do zbierok v našom dosahu. Nie celkom známy je podtatranský kaktusár p. Alois Horák v Poprade.
A predstavujeme ďalej : Miloš Šebej - Alois Horák - Štefan Danko - Ján Dusko
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vladim

Příspěvekod Vladim » 28 srp 2009, 23:07

Hlavná časť a ponuka jeho zbierky je v tienenom prístrešku pri jeho rodinnom dome. Veľmi dobré je aj označenie menovkami a rozdelenie do cenových hladín. Mimo tejto časti som našiel v záhrade aj niektoré "špekové" kúsky, ktoré sú viacmenej pestované iba s miernym tienením.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vladim

Příspěvekod Vladim » 28 srp 2009, 23:12

Kaktusárske laboratórium s najkvalitnejšími exponátmi je u Horákovcov na povale - tu sú hlavné zbierkové fondy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vladim

Alois Horák - Poprad

Příspěvekod Vladim » 28 srp 2009, 23:20

Na povale si Alois Horák vytvoril aj miniatúrne krajinky s kaktusmi - sústreďuje sa predovšetkým na veľkosťou menšie druhy a preto zatiaľ nemá problémy s priestormi. Rozmiestené štetce prezrádzajú, že sa stará aj o vlastný semenný fond a preto aj jeho webová stránka môže ponúkať nielen rastliny, ale aj prebytky semien z vlastej úrody. Nie je dealerom.

V Horákovej zbierke je radosť fotografovať - nevideli sme choré, nepekné rastliny, aj aranžmá je na úrovni. Tým, ktorí zavítajú pod Tatry odporúčame kvalitnú zastávku v kultúrnom prostredí.
Vyzeralo by to, že na povale musí byť málo miesta, ale tento výber množstva druhov krásnych zbierkových rastlín by vedel nahradiť veľké plochy aj mocných a dotovaných botanických záhrad. Nafotil som čo sa dalo - a ono sa oplatilo fotiť takmer všetko a radšej som nič nevyraďoval, nech máte rovnaký zážitok ako my pri krátkej návšteve.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

seneca

Příspěvekod seneca » 01 říj 2009, 18:58

Zdravim, dobre som si vsimla na tusim dvoch fotkach discocactus horstii???? Zhanam ho uz 3 roky a vobec sa mi nedari a ak sa nemylim tak na tych fotkach je. Od pana Horaka sa da jeden kaktustek aj kupit?? Ak hej mate prosim na neho kontakt?? Ak hej pls poslite mi SS. Vopred dik za odpoved.

Tu su::

Obrázek

Zpět na „Návštěvy sbírek - Návštevy zbierok“