Názory na "staré " a "nové" fórum

Názory, postřehy, stížnosti, diskuze na téma "Co se mi líbí, nebo nelíbí v dění v kaktusářské obci"
Názory, postrehy, sťažnosti, diskusie na tému "Čo sa mi páči, alebo nepáči v dianí v kaktusárskej obci"
Alojz
Obdržel poděkování: 1 krát

Názory na "staré " a "nové" fórum

Příspěvekod Alojz » 24 úno 2013, 23:34

Dnes po niekoľkých dňoch som prispel dvoma príspevkami do nového fóra.Nedá mi ho inak nazvať,hoci musím sa priznať,že pre mňa milšia cesta by bola pokračovaním pôvodného fóra.Keď som totiž v rámci možného času prechádzal po tomto novom fóre a videl som až neskutočne stenčený obsah,mal som pocit,akoby mi ak nie zomrel ,tak sa aspoň ďaleko odsťahoval blízky priateľ.A to som na fóre bol len 2 roky ...

Áno,ten obsah sa mi zdá neprimerane stenčený,chýba tam mnoho aktuálnych tém, do niektorých som mal perspektívne pripravené príspevky.Až teraz musím doceniť návrh Mira v určitom názorovom štádiu:ponechať pôvodné fórum po dôkladnom vyčistení tém a príspevkov,ono ich totiž bolo dosť a bolo by v podstate bezbolestne odišlo polovicu obsahu.

Ďalšou záležitosťou sú aj témy,ktoré ostali.Boli v nich aj série príspevkov,ktoré boli úplne od témy alebo celkom od veci,ale "zmizlo" aj mnoho príspevkov,ktoré posúvali diskusiu a bez ktorých teraz mnohé príspevky strácajú nadväznosť a niekedy aj logiku.

Niekto sa možno rozčúli,že keď si taký múdry ,mal si to urobiť sám,alebo sa zapojiť.Ja som však dopredu proklamoval,že takú ambíciu nemám a neveril som,že sa to podarí.A podľa môjho názoru veľmi nepodarilo,napr.aj ďaľší postreh.Volali sme po oddelení rodov,pri veľkých rodoch,ešte po užšom delení a dnes tu máme skupiny rodov v jednej téme.Je mnoho ďalších vecí,na všetko sa nedá naraz reagovať a spomenúť.

Ale beriem do úvahy aj to,že ani ja nemám patent na rozum a sú aj iné názory,tak som sa rozhodol,že budem prispievať aj naďalej.Zároveň však nechcem znechutiť aj tých,ktorí na usporiadaní nového fóra pracovali/a musela to byť poriadna fuška/,ale svoj názor nemám prečo schovávať.

Ďalšou otázkou je pre nás menej zbehlých,naučiť sa vo fóre orientovať,prispievať,atď...Ale ono sa to po čase utrasie a určite prídu aj nejaké reakcie a vylepšenia.

A teraz ešte pár technických otázok.Dajú sa ešte niekde nájsť aj pôvodné témy,myslím hlavne tie ,ktoré neboli prenesené ? Nemám totiž ani všetky vlastné príspevky stiahnuté/ich príprave som venoval hodne času/,to isté platí aj o zaujímavých príspevkoch od ďalších prispievateľov.A to isté,ak sa to technicky dá,aj pre pôvodné české fórum.
s kaktusmi ma zivot bavi

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 70 krát
Obdržel poděkování: 34 krát

Re: Názory na "staré " a "nové" fórum

Příspěvekod miro » 24 úno 2013, 23:50

Nebolo ľahké pripraviť spojenie fór. Muselo sa pristúpiť na určitom zjednotení príspevkov do "skupín" a tie transformovať. Predtým pripraviť všetko pre novú štruktúru na novej platforme, poprepájanie a úpravy programátorského charakteru. No a tak je treba nehádzať flintu do žita, ale pokračovať. Proste teraz nastupuje časť kedy sa budeme zaoberať skupinami príspevkov, dorábať prepojenie textu, presúvať a korigovať a ... plno drobnej ale časovo náročnej roboty. Nemôže ale niekto chcieť výsledok okamžite. Dalo to hodne roboty a hodne času čo sa tomu kolektív venoval. Ešte nás dosť roboty čaká a tak sem dávajte svoje podnety. Majte ale trpezlivosť, nikto z nás to nemá ako zamestnanie. Všetko robíme v našom čase v prospech kolektívu. Zatiaľ máte možností dosť, napríklad v skupinke Kaktusy a sukulenty je dostatočné množstvo otvorených tém k rodom. Pokiaľ niektorý nie je rozbehnutý, môže každý účastník fóra rozbehnúť. To isté platí pre ostatné části fóra.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Mário Snopka
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 504 krát
Obdržel poděkování: 375 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mário Snopka » 25 úno 2013, 00:28

Alojz
musím reagovať aj ja, lebo aj ja som pracoval na tomto všetkom.
Všetky tie príspevky, čo sú tu, sú tie ktoré sme sa rozhodli ponechať. Šlo o to, že príspevky ktoré tu nie sú, sú zmazané z určitého dôvodu.
Ja som tiež zástancom rozdelenia kaktusov a určitých tém na rody, tiež sa mi to zdá dosť nabyté a preto sa budem snažiť to aj čo najskôr spraviť.
Žiaľ nieje až toľko času, aby to bolo hotové zo dňa na deň, ako už Miro písal, chvíľu to potrvá, ale verím, že sa to určite zlepší.
Som rád, že si nezanevrel a prispievaš naďalej, práve preto sa budeme snažiť toto fórum čo najskôr upraviť a ešte viac zatraktívniť.
Nápadov je naozaj dosť a času tak málo. No verím v pozitívny a dobrý výsledok. Samozrejme nikdy to nebude u každého na 100%.
To sa ani nedá, vyhovieť každému, no určite sa o to pokúsime.
Ešte k tomu starému fóru - staré je ešte na ftp, len je akosi v úzadí, no už z neho nič nové nevytiahneme, lebo je premazané. Je mi ľúto za to, že sme zmazali niečo čo sme nemali, ale pri tom množstve čo sme museli spraviť je je to akási obeta, ktorú sme museli podstúpiť. No vidím, že sa toto fórum rozbieha a verím, že bude ešte lepšie ako bolo to staré.

Ešte som chcel napísať, že veľa príspevkov bolo zmazaných z dôvodu, že fotografie, ktoré tam boli uverejnené, už boli na nete zmazané a tak tie rpíspevky strácali zmysel. A pýtali sa sami zmazať.
Klub: KKS Islaya Trnava
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
http://prdochovec.hostujem.sk
http://islaya.eu
http://www.facebook.com/KKSIslaya

jezour
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 92 krát
Obdržel poděkování: 124 krát

Příspěvekod jezour » 25 úno 2013, 12:28

I já jsem prsty ve věcech, které se na fóru udály. Co se týče stávajících příspěvků atd. - není třeba doplňovat, vše napsali Miro a Mário.
Rád bych doplnil něco k promazání fóra. Před spojením jsmě obě stará fóra promazali. Zcela jsme promazali Inzerci, která se zanášela, dále Určování rostlin z fotek. V určování rostlin byly vždy nějaké fotky a potom odpovědi, co by rostlina na fotce mohla být. Větší promazání bylo v i částech věnované chorobám a škůdcům. Zde jsme ponechali jasné a názorné ukázkové příklady, nejlépe s obrázkem. Spousta dotazů se zde opakovala, odpovědi byly velmi podobné. Očistili jsme obě fóra od tzv. kecacích příspěvků. Tyto příspěvky nic neřešily - většinou v nich bylo napsáno něco jako "Díky", "Už to mám taky", smajlíci... Ač se to zdá k neuvěření, těchto příspěvků bylo strašně moc - klidně i více než tři čtvrtiny obsahu fóra. Ven šly příspěvky, kde nebyly funkční fotografie a text se vztahoval jen a pouze k fotografii. Těchto příspěvků nám bylo líto, bohužel se nedalo nic jiného dělat.
Zbylé příspěvky jsme po sloučení museli přesunout a sloučili je do větších skupin. V některých případech je to lepší - doufejme, že nebudou vznikat třenice o jméno rostliny... Ač se zdá, že zůstavších příspěvků po sloučení ubylo, není tomu tak. Jen jsou někde jinde, neztratily se.
Pro lepší orientaci a pro lepší práci s fórem jsou v části Návody a rady aktuální návody a rady, jak s fórem a systémem pracovat.
Dejte nám prosím čas. Spoustu práce jsme již udělali, spousta práce nás stále čeká.
-- Administrátor --

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 10 krát
Obdržel poděkování: 10 krát

Příspěvekod Pavel Zouplna » 25 úno 2013, 15:31

Také jen stručný komentář. Kapitoly jsou dle rodů, neb předtím se vyskytovaly i 4 - 5 x to stejné téma. Skupiny rodů byly použity v případech, kdy jsou spory o zařazení druhů do konkrétních rodů - třeba Echinopsis - Lobivia ...
Pavel

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Pavel Zouplna » 25 úno 2013, 18:41

Ještě dodatek - v kapitole pěstování se příliš nemazalo - jen příspěvky rozdělené do řady témat byly sdruženy a přiřazeny ke svým rodům. Pokud něco hledáte, najdete to chronologicky dle data napsání u rodu, kterého se to týká. Pokud jde o pěstování obecně, je to v příslušné kapitole v sekci Pěstitelské metody. Opět se nemazalo nijak moc, jen se to spojilo např. vše, co se táká roubování do kapitoly roubování.
Jen bych doplnil Pepu - ani v sekci výsevy a množení či choroby ... se moc nemazalo - třeba fleky na rostlinách byly asi v 17 tématech! Zatím se nemazalo, jen se soustředilo vše do příslušných kapitol. Přibylo téma Poradna pro ty, co neví, v které kapitole se zeptat ...
Shrnutí závěrem - uvědomte si, že jakmile se některé téma dostane v obsahu na druhou stranu, založí většina lidí nové= a už ho nehledá. Protože jsme měli asi 4 strany obsahu, bylo těch ne duplicit, ale mnohonásobných opakování hodně ...
Pavel

Husi
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 17 krát
Obdržel poděkování: 184 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Husi » 25 úno 2013, 19:14

Som za to radšej pozerať smerom dopredu ako dozadu. Alojz, nebuď pesimista a ak Ti niečo chýba, neber to tak, že si o niečo prišiel, ale že sme získali priestor na ďalšiu diskusiu :D . Vyhovieť každému nie je jednoduché alebo lepšie povedané je to nemožné. Podstatné je aby sme prispievali a aby sme tu udržiavali dobrú vôľu a dobrú náladu.

Mário Snopka
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 504 krát
Obdržel poděkování: 375 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mário Snopka » 26 úno 2013, 22:03

Žial, ako tu už bolo písané, nedalo sa všetko ponechať, lebo dôvody tu už boli napísané.
no musím aj povedať, že aspoň máme znova o čom diskutovať a máme čo prispievať. Verím, že sa to rozbieha sľubne a toto si chceme minimálne udržať a samozrejme, chceme medzi seba pritiahnuť nových členov fóra. a nezáleží na tom, či sú začiatočníci, alebo "profíci". V podstate ide o to, aby tu boli aj tý a aj tý, práve o tom je to fórum.
Klub: KKS Islaya Trnava
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
http://prdochovec.hostujem.sk
http://islaya.eu
http://www.facebook.com/KKSIslaya

Alojz
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvekod Alojz » 26 úno 2013, 23:49

Husi píše: Alojz, nebuď pesimista a ak Ti niečo chýba, neber to tak, že si o niečo prišiel, ale že sme získali priestor na ďalšiu diskusiu :D .

Husi,toho pesimistu zo mňa urobila táto doba.Veď predtým/občas aj teraz sa odtrhnem/ som bol až prehnaný optimista,doslova zabávač ľudí,ktorí prišli so mnou do styku.Ale to len na okraj.

Teraz k praktickým veciam.Pomaly preberám témy,ktoré ma najviac zaujímajú a tak som narazil na Echinocereus.Na tých mnoho stranách je až neuveriteľná zmes príspevkov,mnohé nemajú s echinocereusmi nič.V rámci možností som to celé prebehol . Tieto príspevky by sa dali prehľadne rozdeliť na tieto 4 témy:

1.Echinocereus
2.Mrazuvzdorné echinocereusy
3.Mrazuvzdorné opuntie Sev.Ameriky
4.Mrazuvzdorné všeobecne a menej časté rody.

Niekoľko poznámok:

Téma v bode 3.už vlastne existuje ako Opuntia - severoamerické rody,ale v tej by som ponechal a doplnil len nemrazuvzdorné druhy.

Opuntie Juž.Ameriky majú svoje témy a tu sa samostatne v podstate nevyskytujú/len vo všeobecných príspevkoch/.

To isté platí platí aj o rodoch Pediocactus a Sclerocactus.

Bod 4. je odôvodnený,lebo je tu skutočne dosť a rozsiahlych všeobecných príspevkov a niekoľko menej častých rodov/väčšinou v "zmesi"/.

Tých príspevkov,ktoré sa nedajú jednoznačne zaradiť je prekvapujúco málo,ale aj tie sa dajú zaradiť - určitému prelínaniu tém sa nikdy nedá celkom vyhnúť.

Po stránke obsahovej by to nebol pre mňa problém urobiť,ale po stránke technickej asi áno,možno,keby som dostal inštrukcie,by som to dokázal...
s kaktusmi ma zivot bavi

miro
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod miro » 27 úno 2013, 10:08

Alojz, nevieš si predstaviť, koľko času dá prerobiť jeden šuplíček. V tom čo píšeš by to znamenalo prerábať každý jeden príspevok, porobiť korektúry aby to malo náväznosti a podobné ptákoviny. Tak nehnevaj sa, ale máš sám možnosť si prekopírovať to čo ťa zaujíma napríklad do wordu a doma si založiť kartotéku. Ja osobne som napríklad chcel nechať mrazuvzdorné a mrazuodolné kaktusy v jednom balíku. Aj tak to pestujeme spolu. Toto nie je encyklopédia, skripta alebo učebnica. Toto je debatný spolok. Tu si jednotlivci vlastne akosi dopisujú a že sa tam medzi ich príspevky stuhne podpísať i niekto iný? To je normálka, selektuj si to pre seba sám. Celé fórum je nemoderovaná, necenzurované a nezasahujeme pokiaľ to nie je ozaj potrbné a zakladať na každú ptákovinu schránku je neúnosné. Nemáme dorobené podstatné a dôležité veci na chod fóra, všetko chce čas. Naša skupina dala svoje schopnosto dohromady a dala svoj drahocený čas na to, aby sa to podarilo. Zázraky robíme síce na počkanie, ale nemožné až o tri dni.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Pavel Zouplna » 27 úno 2013, 10:36

Díky Mirovi za komentář. K tomu promísení došlo proto, že jednak se v mrazuvzdorných Echinocereusech velmi diskutovalo o nemrazuvzdorných, jednak o opunciích, jednak bylo několik témat Echinocereus pod různými jmény. Nejjednodušší by bylo udělat Mirovu kapitolu Mrazuodolné a zimovzdorné kaktusy a nacpat to tam vše. Je totiž řada druhů rodu Echinocereus, které mají své nálezy z oblastí výskytu již mrazuodolných kaktusů. A naopak. Takže se to vše stále prolíná. Kompromisem bylo právě shrnutí příspěvků pod rody. Ale souhlasím s jednou výhradou - opuncie u Echinocereusů nemají co dělat. Asi jsem některé přehlédl, v tomto rodě jich bylo strašně moc ... Je to mé oblíbené téma a slibuji, že ho trochu pročistím, jen co bude chvilka (pořádně velká chvilka)...
Pavel

miro
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod miro » 27 úno 2013, 10:47

Nedá se to celkem protřídít jenom tak, Petr z Čech například uvádí článek o odolnosti proti mrazu a co že je tam fotka opuncie, to potom platí jen pro opuncie? Ne chce to skutečně čas a pokračovat v psaní. Dneska už v psaní v téch šuplících jak je máme. A pomalu, postupně v nejbližších dvaceti letech (tak jak to Saguáro máme času dost) to všechno učešeme. Když moderátor bude číst někde něco a vzpomene si, že na tohle je dobrá odpověď jinde, tak to v pohodě přesune a nebo doplní odkaz kam se podívat. Ale hned teď a šmahem ruky... nebo si dupnu, tak to nejde. Nepokračujme v hledání nedostatků, o těch víme a pomalu je dáváme dohromady. Pokračujme v tvořivé práci, v psaní. I Alojz může nakousnou z něčeho připraveného a rozběhnout to v některé části fóra. A tak sedíc na vrbě končím s větou "...kupředu levá, kupředu levá zpátky ni krok ..."

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Pavel Zouplna » 27 úno 2013, 11:04

Asi máš pravdu, když si vzpomenu, kolik hodin to stálo dostat to do této podoby ... Chce to nechat uležet a dát si odstup ... Konečně - když jsem četl příspěvky třeba o Sclerocactusech, každou chvíli je tam odbočení k jiným odolným rodům a naopak ... Zkrátka - jak píšeš - nějaký základ je položen a je třeba stavět přízemí ... když budeme pořád překopávat základy, nikdy se bydlení nedočkáme ...
Pavel

Husi
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 17 krát
Obdržel poděkování: 184 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Husi » 27 úno 2013, 11:39

Ja som za to, aby sme sa k starému nevracali, všetko to poopravovať, to by bola sizyfovská práca a možno by sa to ani nedalo, veď koniec-koncov keď sa spolu priatelia rozprávajú "fejs tu fejs" :twisted: , tak tiež porozprávajú kadečo , v jednom rozhovore preberú aj kaktusy, aj kvetináče, aj klobásky a skončia väčšinou pri pive alebo poťažmo pri ženách :D . Čiže nebral by som to tak prísne. Na druhej strane...nové diskusie by sme už aspoň čiastočne moderovať mohli, dvíha to predsa len úroveň diskusie. Ideálne by bolo podeliť si témy (moderátori) a "starať" sa o úroveň diskusií v tých svojich témach.

Zpět na „Názory a postřehy - Bútľavá vŕba“