Co se mi líbí a nelíbí v kaktusářském životě

Názory, postřehy, stížnosti, diskuze na téma "Co se mi líbí, nebo nelíbí v dění v kaktusářské obci"
Názory, postrehy, sťažnosti, diskusie na tému "Čo sa mi páči, alebo nepáči v dianí v kaktusárskej obci"
miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 74 x
Obdržel poděkování: 35 x

Re: Co se mi líbí a nelíbí v kaktusářském životě

Příspěvek od miro » 20 čer 2013, 19:15

Ano už se to tu promlelo, dnešní doba internetu nabourala "spolkaŕení" a není to jenom u nás, koukněte na skalničkáře, chovatelé slepic a nebo holubáře. Takové to pravidelné schůzování se zavedlo v minulosti a bylo to jaksi "žádoucí" neboť jsme si vykázali činnmost na jedné schůzi a nemuseli jsme se cpát do druhých. To bejvávalo za doby NF, teda Národní fronty, kde kdo někam nebyl zapojen tak některým soudtuhům "neseděl" a muselo se hledat proč nikam nechodí. Jediná v té době možná výměna informací byla schůzka a psaní. A tpo bylo krásné, napsal jsem dopis a čekal dva týdny na rychlou odpověď. Potom jsem měsíc zase čekal až měl pan Hlinecký znovu čas a odepsal. A tak dokola. Rozepsaná korespondence na několika stranách .... čekání a naplnění touhy poznání, mělo to néco do sebe. Dneska? Ťuk na klávesnice a častěji když nejde hned odpověď tak mi pisatel ťukáním do kláves vynadá, jak si to představuji, že si neudělám čas, když on si na svůj dotaz čas udělal.

Na některých schůzkách to opravdu vypadá jako na setkání v rámci lékařské poradny ohledně kloubů, prostaty a nebo se řeší všechno možné jenom ne kaktusy. Ale to je život, tahle společnost se zná a vědí už dávno jak kdo co pěstuje a tak malé kluby při svojich pravidelných i nepravidelných schůzkách vlastně řeší kamarádské problémy. No a co potom pro mladé? Tam mají pole neorané a celé dveře, ba co dím hangárové vrata otevřené aby se "uchmatli" iniciativy. Nikomu není určitě bráněno, aby se omladina dala dohromady pod záštitou klubu, tři, pět a nebo i deset začínajících se prostě domluví, naplánují, přednesou pŕedsedovi že takhle se budou oni scházet a že jako chtějí od starších pŕednášku na tohle a tamto a pojedou jako druhá fronta. Tu se nikomu nekladou žádné překážky, určitě každý "starý" klub jenom přivítá iniciativu mladých. Ten kterej klub vznikl také z nějakého popudu někoho a nevznikl tak, že si někdo nékam sedl a čekal až se o něj někdo postará.

Nechtěl bych házet na někoho kritiku, ale nezdá se vám mladším a mladým, že občas chcete mít všechno předem připravené a nalajnované? Kokněte se na to pozitivně. U nás jsme si prostě parta sedla, dohodli jsme základní pravidla hry, napsali jeden dopis že se jako přihlašujeme ke společnosti a budeme si vážit, ctít a dodržovat pravidla hry. A výsledek? Fungujeme, fungujeme tak jak to vyhovuje nám. Nikdo nás nenutil, nikdo nám nebránil .......... a tak se mi opravdu zdá, že naše-vaše omladina jenom zaujala vyčkávací pozici. Koukněme se u nás na Považí, nebo alespoň v tomhle směru - více po spádových oblastech. Bratislava klub má, združuje i část Záhoráků a část jich chodí do Hodonína a už je ťech Záhorák°u tolik, že bych se nedivil že vyroste samostatný klub. Tady bych nerad dával rady a návody ale často je to právě o těch kilometrech. Potom Trnava a vedle Piešťany s Trenčínem. To je takový mix že kus Trenčína je v Piešťanskom a kus Piešťanského zase v Trenčanskom. Na, a kolik je od Nového Mesta a Myjavských vrškov kaktusárov, ako maku, ako maku smerom až na Senicu. Potom od Trenčína Váhom hore, Považká - je tam dost kaktusářů až po Bytču a Žilinu. Dokonce v Žilině už jakousi podobu klub měl, nevím ale jak to tam je teď a nahoru na Kysuce ..... a mohl bych pokračovat až po Medzilaborce. Prostě jestli bude a nebo nebude klub a jestli bude mít pět členů a nebo stopadesát, to všechno je jenom a jenom v rukouch kaktusářů a sukulentářů a jejich chuti se setkat, pokecat, "poschůzovat" ... prose mají to všude v rukách lidi. A tak jesli v Budéjicích jsou mladí, tak se prostě sejděte, nikde není napsáno a uzákoněno, že v oblasti bude jeden klub. Vemte si příklad z toho Milína, taky klub co vznikl jen tak z rozhodnutí a přitom to do jiných klubů měli pár kilometrů. Nehledejte, že to nejde, ono to jde jen se musí chtít :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Mário Snopka
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 597 x
Obdržel poděkování: 468 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mário Snopka » 20 čer 2013, 21:03

Miro máš určite pravdu. My trnaváci sme chodili do klubu v Piešťanoch, len sme postupne zisťovali, že nás na schôdzu(v tej dobe) chodí z Trnavy viac ako z Piešťan a tak sme sa dohodli, že si založíme klub v Trnave. Tak som spravil akési plagátiky a povylepoval. Síce som za ne dostal pokutu, ale na prvej zakladateľskej schôdzi bolo cez 20 ľudí, čo sme vôbec nečakali. samozrejme predchádzalo tomu ešte najprv získať priestor na schádzanie sa, čo sa mi podarilo dosť rýchlo. A keďže sme mali nejaké skúsenosti z Piešťanského klubu, za čo im ďakujeme, tak sme vedeli ako na to na schôdzach. Nám stačilo ich len vylepšovať a teraz sme na tom naozaj slušne. Samozrejme vždy je čo zlepšovať.
A na to aby sme udržali mladých, keď už do klubu prídu, musíme aj niečo spraviť. Asi najlepšia forma je slušné uvítanie a tak trochu ho zasvätenie, ako to v klube chodí. Popri tom mu ukázať nejakú tú prednášku, čo u nás je takmer na každej schôdzi. Robíme aj klubovú opekačku, čo je asi dosť zaujímavé a je to v zbierke, ktorú si každý rád pozrie a myslím, že to je naozaj dobrý ťahák pre mladých, je to tam také uvoľnenejšie. Je toho oveľa viac, ale zasa za tým stoja ľudia, ktorý to všetko musia pripravovať a vybavovať. A keď takých v klube nieto, tak je to dosť obtiažne.
Klub: KKS Islaya Trnava
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
http://prdochovec.hostujem.sk
http://islaya.eu
http://www.facebook.com/KKSIslaya

Milan H.
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 0

Příspěvek od Milan H. » 21 čer 2013, 08:55

Jasné Miro, chápu, měl jsem spíš na mysli přátelštější přístup, přijetí, ne ignoraci či i neopodstatněné povrchní antipatie, které následně odrazují k dalším návštěvám, což není jen záležitost klubových schůzí, což...

Na ten Milín jsem koukal s potěšením, je to velice smělý a zdařilý počin. Nicméně v Budějcích bychom asi nezakládali nějaký trucklub, spíš se spolu několika dalšími aktivními členy pokusit o jakousi renesanci, spustit nové stránky (ty staré svůj účel moc neplní), na jaře začít pořádat výstavy, trochu zblbnout mládež ;-) Však ono to půjde :-)

Martin
Poděkoval: 268 x
Obdržel poděkování: 25 x

Příspěvek od Martin » 15 čer 2014, 07:40

Maus píše:Mezi PT kaktusářskou obcí existuje X for, skoro bych řekl že přehršel. Mohu - li soudit, opravdu žijí jenom dvě a na obou je mi velice dobře ( i tady, přestože jsem tu druhý den). V čemže je ten důvod ? Inu v tom, že na obou až na pár výjimek potkávám stejný ksichty, stejnej okruh kamarádů, stejnej smysl pro humor a stejně fundované příspěvky. Proč , doprdele, kvůli tomu musím přelejzat z jednoho fora na druhý a klikat jak idiot, abych si sednul s úplně stejnejma lidma do jiný hospody k jinýmu stolu a nechal si nalejt další pivo, který zas nedopiju, protože se všichni sbalíme a pomažem do tý první? Co vede lidi k tomu, aby zakládali slovy pana J né - naté - ité - ičité forum a pak se tam trapem stěhovali, aby jim nic neuteklo? Oč jednodušší by bylo se dohodnout na jednom diskuzním foru a plnit ho přehledně a pečlivě srandou, poznatky nebo jen tak krafáním o tom, co máme všichni rádi. Nerad bych slyšel něco o Češích a Slovácích, protože to by mě opravdu silně nasralo. Jsem narozen na Slovensku, vyrostl jsem v Čechách a kluci ze Slovače, co u mě byli, nebo se kterými se bavím často potvrdí, že byť i za těch skoro 50 let blbě, ale hrozně rád pokecám ,,po slovensky", protože ta řeč mně chutná stejně , jako čeština.
No, kdo zná historii tohoto fóra tak ví, že na začátku byla skvělá ježourova myšlenka jednoho společného mezinárodního fóra s názvem kaktusari.eu. Potom však někteří uživatelé podlehli tlaku a začali odcházet jinam. A protože každé fórum dělají pouze lidé, kteří na něj chodí, tak tato myšlenka byla postupně zničena. Kdyby naopak všichni uživatelé regionálních fór přešli do tohoto, mohli jsme tu dnes mít jedno perfektní česko-slovenské fórum, sdružující členy všech jednotlivých spolků SČSPKS od Aše až po Michalovce. Ať si každý kdo odešel sáhne do svědomí.

miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 74 x
Obdržel poděkování: 35 x

Příspěvek od miro » 15 čer 2014, 09:06

No kdo zná historii tohodle fóra, tak ví, že to bylo jinač. Ale to nevadí, protože hlavní je, že jsme, že jsme se udrželi a dokázali pŕelouskat i hodně a dost problémů. Tak že proč nikdy nebude jedno fórum?

Pro jednotné fórum není vůle od samého začátku. Onehdá, když jsme na PC běhali jenom pod DOS a nastoupila Okna 3.1 a potom 3.11 (jejda to byla sláva :) ) tak běhalo "textové" fórum, jedno, celosvětové !!!!!!! Přístup na síť byl značně omezen a mnoho až přemnoho kaktusářů pod pojmem "síť" vidělo jenom rybáře. Tenkrát všechny příspěvky automatisky sedli do e-mailové schránky a tak člověk věděl o všem. S postupným rozvojem internetu vzniklo "naše" Československé fórum na Pandora. Programově se to dělalo podle dostupného HW a tak šlo zase a jen o textové fórum, ale v češtině a slovenčině. Doma jsem běhal na 386DX s 8Mb na RAM a disk měl úchvatných 800Mb. Oni to připojení na web nebylo jednoduché a kvalitativně .... raději mlčím, a poměrně drahé. Z pohledu dnešních uživatelů počítačů a "omladiny" šlo o dobu třetihor, když vemu prvohory jako vynález počítadla - kuliček na drátu. Ale už tenkrát byla velmoc, která ukázala světu, že je na šoičce technologie. Měla vlastní vynález ščot ......... No a opravdu nástup fór i pro kaktusáře nastal v době, kdy si každý mohl vytvořit vlastní stránku a někam ji schovat a ukázat světu. A tu nastoupilo to naše lidské "jájájá jenom já" jak pěje Janda. Ne "spolulululul spolulululu". Kolik vznikalo osobních stránek jako výkřik do tmy ..... kde kdo začal opisovat knížky a radit a debatovat ..... to je jako s telefonem. Jeho prvotní určení .... rychlá operativní komunikace ..... nastoupilo "volám celé rodině" máme doma linku a potom .... "kdyby ty mobili nebyli, jak by si volali debili" ...... však to vidí každý, že kdo neumí svůj telefon nechat doma a vypnout ho je stejnej, jak hulič co tvrdí že přestává hulit. Internet nás vtáhnul do do kotle informací ... ale jakých. Plagiátor jede vedle druhého, zloděj fotek, půjčování peří ..... skrytá touha dokázat světu, že jsem nejlepší. A tak fóra rostla a hromadila se .... že ne? A co je to na osobních stránkách za šuplík, kde se dá něco dopsat a čekat na odpověď .... fórum, jen textové. A vrátím se na začátek ... není vůle .... není. Tohle naše fórum od samého začátku Rastislav dával dohromady jako takové od roku 2005 (přístí rok máme oslavu) jako fórum otevřené světu pro všechny. Nemělo nahradiť chrudimské noviny ale doplnit je, podat pomocnou ruku pro vzájemnou komunikaci. První články a život často béhal tak, že se něco napsalo a emilem poslalo Rasťovi a ten to "postrčil" do fóra. Ne každý byl hned přímo pisatelem. Často se píše "konkurenční" plzeňské ... ale nejde o konkurenční, to vzniklo 2010. Jeho vznik byl určen jako "klubové ... teda pro členy Plzeňského klubu". Určené pro rychlou komunikaci a výměnu informací. Ale pro členy klubu. Díky administrátorům a pochopení kamarádů nám vlastně dovolovali "přidat se do klubu bez členství v klubu". A i nadále si nikdo z kluků v Plzni neuzurpuje nějaké právo na to, že jsou fórem republikovým. Jde stále o klubové fórum na otevřené platformě. Při porovnání obou fór .... co porovnávat, počet příspěvků, fotky, kvalitu .... všechno vedle a ptákovina. Nemá cenu porovnávat, neboť i lidé jsme různí a často hrozný (jako já :) což mi určitě zase někdo připomene :) ) Obě fóra jsou otevŕené a každý si podle svojeho může vybrat. Jednotné fórum? Zapomeň .... nikdo z nás nepůjde utopit svoje dítě a potom, jak by jsi si to představoval ... jedno, jednotné ... kdo to bude mít na starosti, na čem to pobéží, jaká platforma .... koukni do svéta kolik "jednotných" fór už vyběhlo a zaniklo. Jo specializované ... to je jiné, když někdo bude strikně dzžet jenom linii LOBIVIA a bude fórum jenom na LOBIVIA ... ale tam automaticky musí nastoupit cenzura a moderování. Jinač se to někam nahne. Tak nač se snažit o jedno fórum, když jde o otevřenou platformu. Koukni na časopis Kaktusy a Cactaceae etc. Jsou to časopisy vedené jako ČESKÝ a SLOVENSKÝ ????? Ne, ne, ne, .... stokrát ne. Celoklubový časupis je Kaktusy na je Československý stejně jako naše organizace. A časopis Cactaceae etc. je klubovým časupisem. Asi to hodně lidem bude divné, ale Cactaceae etc. je takovým nástupnickým dílem, vlastně veledílem klubového Kaktusy a sukulenty Bratislavského klubu Nobilis. Po deseti ročnících se ukončilo vydávání, ale byla tu chuť a nadšení nadšenců a tak aby se mohlo pokračovat v něčem dál vznikl společnost .... jesli chceš tak klub ... Cactaceae a ta vydává tento časopis a členem společnosti je široká, dneska už celosvětová veřejnost. Ale stále je to klubová záležitost několika oddaných nadšenců. A tak buďme rádi, že jsou fóra a nehledejme cestu jednocení a sjednocení, užívejme si obě fóra a mějme je rádi a buďme rádi, že tam a nebo tam kaktusáři a sukulentáři píšou a máme co číst a máme nad čím špekulovat. Prostě sláva a sláva, jen tak dál. A každý si může najít to svoje, co právě jemu pasuje.

P.S. neproběhlo korektůrou, mám v sobě teprve druhé kafe :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Odpovědět

Zpět na „Názory a postřehy - Bútľavá vŕba“