Vlastné web stránky

Názory, postřehy, stížnosti, diskuze na téma "Co se mi líbí, nebo nelíbí v dění v kaktusářské obci"
Názory, postrehy, sťažnosti, diskusie na tému "Čo sa mi páči, alebo nepáči v dianí v kaktusárskej obci"
miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 70 krát
Obdržel poděkování: 34 krát

Vlastné web stránky

Příspěvekod miro » 20 kvě 2013, 20:14

Nedám dopustiť na čestnosť kaktusárskej spoločnosti a kaktusárskej verejnosti. Preto prosím verejne každého, kto sa rozhodne mať vlastné web stránky a písať, aby si uvedomil čo píše a či "nevykráda" niekomu knižnicu, koho prepisuje a ako prepisuje. Stačí predsa len tak málo, stačí na úvod "vlastného článku" napísať ... "Vo všeobecnosti sa v kaktusárskej literatúre píše alebo odporúča, že ......" a pokračujem, a neuzurpujem si autorstvo.

Že čo to píšem, od veci? Nie, len je treba povedať pravdu. Nie som autorom návodu na zmenu výsledného napätia, aj keď si transformátor sám namotám.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Ivan Behul
Obdržel poděkování: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastné web stránky

Příspěvekod Ivan Behul » 20 kvě 2013, 23:33

Noo Miro aj ty si si všimol podobnosť niektorých stránok? Dúfam, že mne sa to nestalo, keď som začínal, snažil som sa používať hlavne vlastnú hlavu a najmä svoje dlhoročné skúsenosti. Mám pocit, že sa niektoré nové stránky začínajú podobať na tú moju, alebo sú v nich dokonca aj skopírované texty. Alebo si len namýšľam a podobajú sa na niektorú inú, ktorú som aj ja skopíroval... Ale aj to je pre mňa pozitívum, asi je stránka fakt dobrá. :lol: :lol: :lol: Ale inak nech si vstúpi každý sam do svojho svedomia, po krátkej dobe aj tak pestovateľ- surfer zistí, že je tá čí oná stránka na prd...a vyberie si tú "svoju správnu". Sú aj iné web stránky, o ktorých môžem kľudne povedať, že sú lepšie ako moja, ale určite ich nenapodobňujem a snažím sa ísť svojou cestou. Tie podobné stránky si sem tam skontrolujem a keď sa mi niečo nezdá a sú v nej skopírované moje slová, tak sa to dotyčnému snažím vysvetliť. Ale všetko sa samozrejme nedá ustrážiť. Podobnosti tých lepších "konkurenčných" stránok s tými novovzniknutými nesledujem, na to fakt nemám čas, ale určite s tým nemám problém len ja, aj keď to tak na prvý pohľad vyznelo.

A inak je toto vlákno asi zbytočné, asi by som ho dal zmazať...

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 70 krát
Obdržel poděkování: 34 krát

Příspěvekod miro » 21 kvě 2013, 07:51

Ivan dám to časom dole, ale som chcel práve upozorniť na ten nešvár, že sa "vykrádajú" stránky druhé alebo sa "vykráná" literatúra a dáva za svoje. Tie staršie a pekné (tvoja Ivan alebo Husiho), tam palec hore bez pripomienok. Tie niektoré čudne prepatlané ze stredného Slovenska (nemenujem :) ) to je vec autora, ale asi tak že keď máš bordel v hlave, máš ho aj na web-stránke :) ale sú "mladé stránky - "také neduživé semenáče" - čo tam musia ich majitelia ešte moc a moc popracovať a na toto som chcel upozorniť takto verejne. Nie je predsa hanba niečo nedotiahnuť, ale sú hanebné niektoré odpovede na drobné upozornenia čo som niektorým napísal. Zatiaľ len v súkromnej pošte a nedával som nikoho na verejný pranier. Snáď si tam pozametajú a upracú. Ono dneska švacnúť webstránku je chvíľa, ale aby bola skutočne "autorova" a aby skutočne nebola len "opísaná a prepísaná" z iných kútov webu a kníh, to dá zabrať. Prajem všetkým novým stránkam úspech, prajem veľa tvorivej práce a veľa spokojných čitateľov.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Mário Snopka
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 504 krát
Obdržel poděkování: 375 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mário Snopka » 21 kvě 2013, 09:10

Ja robím web stránky už asi 15 rokov a tiež som si všimol nejakú tú podobnosť. No nie v textoch, ale v grafike. No to je spôsobené tými free servermi, na ktorých si vytvoríte stránku, podľa ich predlôh, čo je podľa mňa dosť obmedzujúce a tak sa postupne budú stránky viac a viac podobať. Je to len a len na škodu. Stránky by mali byť rozmanité a vypovedať o niečom. No a keď sa už podobajú stránky v grafike, tak si autori asi myslia, že sa môžu podobať aj v textoch. Ale je pravda, mali by mať na to buď povolenie od autora, alebo aspoň uviesť text s akýmsi podpisom, či odkazom na autora. Ak je to z nejakej knižky, tak prinajmenšom uviesť autora a názov knihy, tak je to podľa mňa korektné. Ja osobne si vymýšľam svoje texty, i keď niekedy to ešte pár krát musím upraviť, ale je to z mojej hlavy. A keď robím pre niekoho, tak usmerním, čo by malo a čo nemalo byť v textoch, ktoré budú na stránke, ale konkrétny text už pridajú zadávatelia. Keď už robím stránky tak dlho, tak som sa snažil spojiť aj s inými programátormi a vymeniť si názory, čo by malo a nemalo byť na stránke. A to robí veľa ľudí obrovskú chybu a dáva na úvodnú stránku "Vitajte na mojej stránke" alebo niečo podobné. to si nikdy nikto neprečíta a skôr odtiaľ odíde, ako si ju pozrie. Na úvodnej treba človeka upútať a prinútiť ho pokračovať ďalej. Ale to už zachádzam ďaleko.
Klub: KKS Islaya Trnava
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
http://prdochovec.hostujem.sk
http://islaya.eu
http://www.facebook.com/KKSIslaya

Zpět na „Názory a postřehy - Bútľavá vŕba“