Pomoc dieťaťu

Názory, postřehy, stížnosti, diskuze na téma "Co se mi líbí, nebo nelíbí v dění v kaktusářské obci"
Názory, postrehy, sťažnosti, diskusie na tému "Čo sa mi páči, alebo nepáči v dianí v kaktusárskej obci"
zuzika555

Pomoc dieťaťu

Příspěvekod zuzika555 » 28 pro 2014, 23:10

Dobrý deň,viem že je táto stránka O kaktusom ako rastlinách ale žiadam a prosím o pomoc alebo skôr radu. Moje maličké ročné dieťa sa dnes podklo a spadlo na veľký kaktus do rúk a brady sa mu zapichlo asi tisíc malých pichliacov. Utekali sme na pohotovosť a tam,nám poradili iba toľko že mu to máme natierat framykoinom a gazov sťahovať vôbec to nejde ani pinzetou,a keďže je taký malý ani nevydrží držať rucku. Prosím poradte mi ako mu to odstranim strašne sa bojim že sa mu to zapáli, už teraz to ma hrozne červené prosím,ako by som mu mohla pomôcť? Ďakujem

aivenhov
 poděkoval: 47 krát
Obdržel poděkování: 36 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc dieťaťu

Příspěvekod aivenhov » 29 pro 2014, 00:07

Mohli by ste sem dať fotku toho kaktusu? Asi pôjde o opuntiu.

Mne napadlo použiť lepiacu pásku alebo depilačné pásiky. Počkajte ale na rady ostatných, aby som náhodou netrepol somarinu. Ale rozhodne by som to nesťahoval. Pichliače sa tak zatlačia ešte hlbšie. Myslím si ale že bez plaču a sĺz to žiadnym spôsobom nepôjde :(

zuzika555

Příspěvekod zuzika555 » 29 pro 2014, 00:28

Aj mňa napadla lepiaca páska,lebo sú také jemné úplne maličké ako chĺpky, pinzetou by sa to aj dospelemu ťažko vyberalo a nie to ešte takému krpcovi. Fotku nemám lebo sused ho išiel hneď odniesť prec, ale asi to bude to čo uvádzate podľa obrázkov čo som pozerala.

jara
 poděkoval: 504 krát
Obdržel poděkování: 73 krát

Příspěvekod jara » 29 pro 2014, 08:55

Kdyby sneslo zakápnutí parafínem, tak zakápnout, nechat ztuhnout a potom odstranit. S parafínem se odstraní i glochidie.

Miroslav
 poděkoval: 55 krát
Obdržel poděkování: 104 krát

Příspěvekod Miroslav » 30 pro 2014, 14:03

Ja by som zarobil trocha sadry a štetcom naniesol na postihnuté miesto. Po stvrdnutí odlúpiť ako takú škrupinku aj s tŕňmi respektíve glochidami. A keďže sú deti neposedné skúsil by som to keď spí.
Miroslav Varček hľadač krásy

Zpět na „Názory a postřehy - Bútľavá vŕba“