Knihy a knižnice

Názory, postřehy, stížnosti, diskuze na téma "Co se mi líbí, nebo nelíbí v dění v kaktusářské obci"
Názory, postrehy, sťažnosti, diskusie na tému "Čo sa mi páči, alebo nepáči v dianí v kaktusárskej obci"
miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 74 krát
Obdržel poděkování: 35 krát

Knihy a knižnice

Příspěvekod miro » 11 kvě 2016, 16:52

Všimol som si, ako nám internet sprznil čítanie. Čo nie je v .pdf alebo inom čítacom formáte, tak to ani nie je. No ruku na hruď priatelia, ako ste na tom so svojou knižnicou. A ako tie svoje knihy čítate. Osobne sa rád zadumávam v literatúre a keď otváram svoju knižnicu, rodina prchá ... nie strachom, čo z tej skrine vypadne. Prchajú preto, že celý byt bude zasa zaprataný porozkladaným papierom. Ale aké to čaro, keď hľadáte v ponukách minulého tisícročia ... keď bádate v listoch a vraciate sa do doby, keď internet ešte nebol ... vlastne bol, veď aj v biblii sa niekde píše ".... rozhoďte sieť", ale to len farárko mal cez toto wifi spojenie s tým hore. Nám ostatným sa dostal až ten drôtový. A teraz už aj ten "prevzdušnený". Ale čo knižnica, knihy, archív .... čo máte či nemáte? Čítate či len lustrujete web?
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Martin
 poděkoval: 265 krát
Obdržel poděkování: 24 krát

Re: Knihy a knižnice

Příspěvekod Martin » 11 kvě 2016, 17:14

Já osobně čtu skoro výhradně z papíru, knihovnu mám celkem bohatou a často do ní sahám. Časopisy a knihy v elektronické podobě mě nijak neoslovují, bolí mě z toho oči, je to nepohodlný, nepřehledný a nevoní to.

aivenhov
 poděkoval: 47 krát
Obdržel poděkování: 37 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aivenhov » 11 kvě 2016, 17:48

Moja knižnica je kombinovaná. Približne asi 1/2 kníh tvorí odborná literatúra z oblasti štúdia. Inak tiež dávam prednosť papierovej forme, napriek tomu, že patrím do mladšej generácie (niektorí nás označujú za vašu budúcnosť:) ). Často som využíval aj rôzne knižnice.
Na druhej strane sa ale musím zastať aj elektronických médii. Pri cestovaní je to nepopierateľná výhoda, že nemusím niesť knihy. Tak isto aj pokiaľ sa k papierovej verzii neviem dostať a keby som si kupoval všetky knihy čo som čítal, tak nemám v izbe ani kde spať. Jedna kolegyňa mala jeden taký pekný zvyk. Dala si záväzok že si každé 2 mesiace kúpi aspoň jednu knihu. Osobne problémom kníh tlačených je nemennosť ich obsahu a niekedy len preformulovávanie. V tomto sú internetové zdroje pružnejšie. Neoceniteľnú úlohu zohrávajú aj rôzne fóra, ktoré by niekedy vydali na riadnu sériu kníh na pokračovanie.

Miroslav
 poděkoval: 68 krát
Obdržel poděkování: 108 krát

Příspěvekod Miroslav » 11 kvě 2016, 21:46

Faktom je, že technika napreduje prenáramne, ale človeku dobre padne aj trocha sentimentu ako spomína Miro.
Miroslav Varček hľadač krásy

Mário Snopka
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 575 krát
Obdržel poděkování: 433 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mário Snopka » 12 kvě 2016, 00:00

Ja si tiež rád počítam v papierovej knihe a rád sa k nim vraciam, ale niekedy nieje čas na hľadanie a zháňanie kníh. Tiež sa dá povedať, že to PDF vychádza finančne lepšie. NO vracať sa k PDF, je už horšie. takú knihu neprečítam jedným dychom.
Klub: KKS Islaya Trnava
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
http://prdochovec.hostujem.sk
http://islaya.eu
http://www.facebook.com/KKSIslaya

Laci Kele
 poděkoval: 90 krát
Obdržel poděkování: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Laci Kele » 12 kvě 2016, 00:41

Je to asi rarita, ale dodnes chodíme /celá rodina/ do knižnice. Zásadne pred spaním čítam knihu a nemačkám, veď viete čo...V knižnici majú vždy na predaj za 0,50€ vyradené knihy, veľa ich zachránime. Verím, že knihy v tlačenej podobe nezaniknú! Ale doba je iná, takže samozrejme využívam aj elektronické verzie...Ovšem taký životopis Napoleona, čo som naposledy čítal, by som cez obrazovku asi nezvladol. :L

Pavel Zouplna
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 10 krát
Obdržel poděkování: 10 krát

Příspěvekod Pavel Zouplna » 12 kvě 2016, 11:25

Navíc v časopisech najdete i informace z okrajových zájmových sfér, oproti internetu odborně garantované. Dohledáte i rarity a zajímavé pokusy. V kombinaci s třeba tímto fórem se pak posunete dál. Rád se přehrabuji i ve staré literatuře a srovnávám. Poznatky našich předků za to stojí. :L
Pavel

Zpět na „Názory a postřehy - Bútľavá vŕba“