Plzeňské kaktusářské kolokvium

Akce klubů kaktusářů
Akcie klubov kaktusárov
jezour
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 92 krát
Obdržel poděkování: 128 krát

Plzeňské kaktusářské kolokvium

Příspěvekod jezour » 06 zář 2014, 20:51

Vážení přátelé kaktusů i ostatních sukulentů,

v sobotu 13. září se uskuteční další ročník Plzeňského kaktusářského kolokvia.

Program je naplánován takto:

Program:

Pátek 12.9.
V podvečerních hodinách neformální setkání na uvítanou u sudu a grilu ve sbírce Petra Česala v Plzni – Božkově, Vřesinské ulici 38. Prohlídka sbírky, diskuze nad kaktusy, promítání obrázků a filmů s kaktusářskou tématikou.

Sobota 13.9.
9:00 – 11:45 Burza rostlin a pěstitelských potřeb
12:00 – 12:45 film "Vzpomínky na Mexiko 2012" (autor Laabus)
od 13:00 Návštěvy v plzeňských sbírkách

Návštěvy ve sbírkách si prosím domluvte přímo s dotyčnými pěstiteli. Tato část není hromadně organizována, záleží na každém, kterou sbírku navštíví. Nemusíte nutně navštívit sbírky, které jsou prezentovány na stránkách plzeňského klubu.
-- Administrátor --

jezour
Administrátor
Administrátor

Re: Plzeňské kaktusářské kolokvium

Příspěvekod jezour » 13 zář 2014, 21:12

Plzeňské kaktusářské kolokvium pomalu končí. Přidávám pár fotek z akce.

Od 9:00 hodin probíhala v kulturním domě v Šeříkové ulici burza kaktusů a sukulentů. Každý si zde jistě našel své. K mání byly jak malé semenáčky, tak větší rostliny. Z kaktusů jsem pozoroval v prodeji Acanthocalycia, Gymnocalycia, Aylostery, Rebutie, Lobivie, Ferocactusy, Echinocereusy, Hamatocactusy, Mammillarie, Neoporterie, Mediolobivie, Astrophyta, Neoporterie, Echinocactus, Trichocereus a mnohé další. Z méně obvyklých bylo k mání Wilcoxie i Frailee. Ve větším množství případů šlo o rostliny vypěstované z importních semen. Sehnat šla i nějaká importní semena. I sukulentáři si přišli na své. Vcelku zajímavě byla v prodeji zastoupena čeleď Asclepiadaceae, byly k mání Aloe, Haworthie, Agave, Tillandsie, nějaké cibuloviny a mnohé další. Návštěvnost slušná.

Omluvte prosím kvalitu fotek, v sálu, kde probíhá burza je velmi málo světla. Pro pořízení kvalitních fotek by byl nutný pořádný stativ, ne focení z ruky na vysoké ISO.
_DSC0958.jpg
Burza

_DSC0959.jpg
Burza

_DSC0961.jpg
Burza

_DSC0962.jpg
Burza

_DSC0963.jpg
Burza

_DSC0964.jpg
Burza

Po burze následovala přednáška a odpoledne probíhaly individuální návštěvy sbírek. Kromě těch ze seznamu sbírek na plzeňských stránkách je možné se domluvit i s pěstiteli, kteří zde nejsou uvedeni. Ke mně nikdo nepřišel, i když je na co se koukat. Možná příště.

Tak aspoň tři dnešní pohled do mé sbírky.
_DSC0965.jpg
Pohled do sbírky - jezour

_DSC0966.jpg

_DSC0967.jpg
-- Administrátor --

Zdenda
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 40 krát
Obdržel poděkování: 108 krát

Příspěvekod Zdenda » 14 zář 2014, 22:04

Abych se přiznal, měl jsem i strach zda prodám všechno co jsem k prodeji přichystal.
Prodal jsem a mohl odejít z burzy dřív, než burza skončila. Ale bohužel jsem si nic nekoupil. Z Jižní Ameriky letos snad jen nějaká gymna, bo co.
Soused měl pěkné feroxky a ty koupil kamarád. Tak jsem alespoň manželce koupil jedno zelí.
A nedá mi to nostalgicky nevzpomenout na první Kolokvia, na páteční skutečné posezení kolem táboráčku a veselé příběhy z kaktusářského života.
A na další setkání, kdy jsem se uviděl tváří v tvář s Cykasem, pozdravil s Kmetem a dalšími. S lidmi, které jsem znal z Ježkova fóra.
A trošku mě mrzí, že Ježka neznám...
Věčný začátečník Zdenda

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 72 krát
Obdržel poděkování: 34 krát

Příspěvekod miro » 15 zář 2014, 08:22

Letos nám Plzeň nešla zapasovat do kalendáře. Z rodinných důvodů to nešlo a tak jsem alespoň skočil na to Trnavské posezení. Příští rok zruším rodinné důvody a jestli zase budou nějaké hezké pěstovatelské přednášky a néjaké to páteční klábosení v Plzni tak vyrazím. :L
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

jezour
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod jezour » 15 zář 2014, 10:28

Zdendo, neprodával jsi náhodou ty Neoporterie? V pátek časově nestíhám setkání u Česalů, jsem na brigádě. Třeba se osobně poznáme příště.
-- Administrátor --

Zdenda
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 40 krát
Obdržel poděkování: 108 krát

Příspěvekod Zdenda » 15 zář 2014, 11:59

Ano, prodával jsem neoporterie, pyrrhocactusy a horidocactusy.
Ale s tím "příště" to nevidím tak růžově. Při minulé návštěvě Kolokvia jsme se dohodli, že bude stačit přijet až za dva roky. Po tomto Kolokviu jsme se už nedomlouvali. Každý ať si to přebere sám.
Přesto jsou v Plzni kamarádi, ke kterým se vždycky rád podívám, jen to nebudu lámat přes koleno. Vždy totiž té daleké cesty využíváme k návštěvám "po cestě". Tentokrát však bylo příliš akcí, a to nejen v rámci ČR, takže takových návštěv bylo minimum a navíc celá akce byla hluboce prodělečná, i když jsem poprvé prodával své přebytky. O penězích to ale nebylo.
Věčný začátečník Zdenda

jezour
Administrátor
Administrátor

Plzeňské kaktusářské kolokvium 2015

Příspěvekod jezour » 12 zář 2015, 22:01

Dnes, 12. září, se konal další ročník Plzeňského kaktusářského kolokvia. Letošní ročník opět probíhal v kulturním domě v Šeříkové ulici, nicméně díky rekonstrukci části kulturáku nebyla akce na obvyklých místech. Burza se konala v malém sálu v patře, promítání záznamu o poslední přednášce p. Habermanna bylo v restauraci v přízemí.
Oficiální program začal v 9:00 burzou kaktusů a sukulentů. K mání byly mnohé rostliny. U kaktusů SA například Ariocarpusy, Turbinicarpusy, Coryphanty, mrazuvzdorné kaktusy, Ferocactusy, Astrophyta, Mammillarie, z JA hojně Mediolobivie, Lobivi, Echinopsisy, Parodie, Gymnocalycia, Aylostery, Rebutie i další. Byly k mání i různé sukulenty a Tillandsie. Po burze se konalo promítání o poslední přednášce p. Habermanna na téma Lophophora. Po obědě následovaly návštěvy sbírek. Kdo chce navštívit nějakou sbírku, domluví se během burzy s majitelem a v průběhu odpoledne jej navštíví. Celkově hodnotím akci jako podařenou.

Na závěr pár fotek z burzy, omluvte prosím kvalitu, je to focené z ruky mobilem.

Fotografie0037.jpg
Plzeňské kaktusářské kolokvium 2015 - burza

Fotografie0038.jpg

Fotografie0039.jpg

Fotografie0040.jpg
-- Administrátor --

Zpět na „Akce a setkání - Akcie a stretnutia“