Pleseň vo výseve

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
Odpovědět
JakubCh
Poděkoval: 12 x
Obdržel poděkování: 30 x

Pleseň vo výseve

Příspěvek od JakubCh » 09 říj 2020, 21:22

Potrebujem súrnu radu!!!
Pred necelým týždňom sa mi co výseve objavila pleseň :( . Polial som to Magnicurom, lenže stále tie semenáčiky tá pleseň napáda.
Mám doma Dithane DG Neotec na hubové ochorenia - môžem použiť ten? Alebo niečo iné? Mám ich presadiť do iného substrátu alebo nového perlitu?
Poznámka: výsev má cca 5 mesiacov, semenáčiky majú cca 5mm a sú zasadené v perlite.

miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 103 x
Obdržel poděkování: 70 x

Re: Pleseň vo výseve

Příspěvek od miro » 09 říj 2020, 23:13

Výsev do perlitu? No pleseň nebola v perlite, ale v semene, ako si ošetril osivo pred výsevom .... osobne semenáčiky v takej jatočnej veľkosti už dávno pikýrujem do klasického minerálneho substrátu a vystavujem slnku. Ako si otužoval ...
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

JakubCh
Poděkoval: 12 x
Obdržel poděkování: 30 x

Re: Pleseň vo výseve

Příspěvek od JakubCh » 10 říj 2020, 09:49

Viem že perlit je sterilný, ale keď som vysieval, tak som tam mal aj jeden kvetináč s nesterilizovaným riečnym štrkom. Počas samotného výsevu (počas 1. mesiaca) sa mi tam objavil iba 1 chumáč plesne a odvtedy nič. Odvetrávať som začal nejaký 3. týždeň od vyklíčenia, od 5. boli úplne otvorené. Mal som ich až doteraz vnútri, ale kvôli plesni som ich premiestnil von aby vietor vyfúkal vlhkosť.
Tá pleseň pochádza z toho kvetináča so štrkom, lebo cca pred 2 týždňami sa tam objavila znova pleseň. Vtedy som už kvetináč izoloval, lenže tá pleseň sa dostala do všetkých kvetináčov.
Ale potrebujem vedeť, aký prípravok tam mám kydnúť, napr. ten Dithane.

Odpovědět

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“