Chemické ošetření rostlin

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
petr 21
Poděkoval: 20 x
Obdržel poděkování: 2 x

Re: Chemické ošetření rostlin

Příspěvek od petr 21 » 08 úno 2021, 14:24

Ahoj Jaro, mam tomu rozumět tak, že jednou stříkáš Floramit a podruhé Mospilanem aby nevznikla rezistence, nebo tyto přípravky sesypeš dohromady? Díky.

Taro
Poděkoval: 14 x
Obdržel poděkování: 9 x

Příspěvek od Taro » 08 úno 2021, 17:21

Jaro, v jaké koncentraci Floramite na cca 10 litrů vody k postřiku na svilušku dáváš ??? Hodlám to použít na první insekt. postřik v sezóně, na ten druhý, pojistný, se mně vyplatil koktejl Nissorun+Dithane, funguje opravdu spolehlivě.

jara
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 924 x
Obdržel poděkování: 123 x

Příspěvek od jara » 08 úno 2021, 18:24

Zdravím vás oba pánové.
Jednou stříkám Mospilanem, podruhé Floramite. vždy v rozmezí asi 10 - 14 dnů. Tento postřik dělám až v době, kdy jsou rostliny již v růstu, přijaly dobře zálivku. Postřik provádím za chladnějšího, podmračeného počasí a vždy až v podvečerních hodinách. Míval jsem to naplánováno tak, že jsem postřik dělal po naší výstavě ( začátek června ), až jsem dovezl rostliny domů.
Někdy v polovině září dělávám postřik jenom jedním z přípravků. Používal jsem i Vertimec. kdysi jsem zkusil Nurelle, ale nedopadlo to dobře. Actaru dávám do zářijové zálivky. Koncentraci u přípravků dle návodu.
Títo uživatelé poděkovali autorovi jara za příspěvek:
petr 21
Hodnocení: 9.09%

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 150 x
Obdržel poděkování: 320 x

Příspěvek od jezour » 08 úno 2021, 19:03

Jenom pozor - i když se často uvádí, že Mospilan či Actara působí i na svilušku, není to tak. Píšu to i z vlastní zkušenosti, nejen z návodů a zkušeností druhých. I přes pravidelné postřiky Mospilanem a Actarou se mně před pár lety rozšířila ve sbírce sviluška.

Na svilušky jsem odzkoušel Nissorun a Floramite v ředění pro okrasné rostliny. Postřik je nutné zopakovat cca po deseti dnech. V suchém létě 2019 jsem musel použít postřiky vícekrát, svilušky se množily opravdu hodně. S přípravky Floramite a Nissorun mám dobré zkušenosti.

Doporučil bych k tématu živočišných škůdců Zpravodaj KK Plzeň, 2019/5. Je zde výborný článek od periho k tématu živočišných škůdců a jak chránit rostliny před těmito škůdci. Zpravodaj je volně dostupný na stránkách KK Plzeň.
Títo uživatelé poděkovali autorovi jezour za příspěvek:
petr 21
-- Administrátor --

jara
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 924 x
Obdržel poděkování: 123 x

Příspěvek od jara » 09 úno 2021, 10:19

Když jsem psal o Actaře, napsal jsem, že ji používám do zálivky, nikoliv na postřik. Také a nevím, jestli zde jsem psal, že jsem našel návod na postřik proti svilušce z heřmánku. Nemám to vyzkoušené, ale někdo to zde zpochybnil. Zajímalo by mně, zdali tento kolega s tímto výluhem má zkušenosti. Jsem přesvědčený, že dobré kondici rostlin a i ochraně přispívá u mně i skutečnost, že jako hnojivo pro kaktusy, sukulenty i zeleninu používám výluhy z rostlin. O tom jsem již psal jinde.
Našel jsem BIO postřiky. Jsou dražší a aplikovat se musí častěji.
INPORO PS,- SKLENÍK PROTEKT,- ROCK EFFECT. Zatím jsem je nevyzkoušel, ale letos tak učiním.
Títo uživatelé poděkovali autorovi jara za příspěvek:
petr 21

Odpovědět

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“