Nedostatek světla

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
jsm

Nedostatek světla

Příspěvekod jsm » 22 pro 2011, 16:08

dobrý den

vlastním tento kakt, je mu přes 20 let, dostal jsem ho před rokem a od té doby strádá - stále se kroutí, až přepadává, vytváří jakési mezistupně a spodek se odtrňuje

můžete mi poradit
1) druh
2) jak ho zachránit

děkuji

Obrázek

jsm

Re: indentifikace odrůdy + choroby

Příspěvekod jsm » 23 pro 2011, 10:44

no po léta byl právě krásný, u babičky byl nádherně rovnej, plně zatrněný, skutečně fešák, letos na jaře mi ho babi dala a pak umřela, myslel jsem že to bylo změnou prostředí, ted si myslím že to bude spíš choroba, tak fakt nevim, možná mu jen chybí babička

jezour
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 104 krát
Obdržel poděkování: 147 krát

Re: indentifikace odrůdy + choroby

Příspěvekod jezour » 23 pro 2011, 15:32

Jak ho zachránit?

1) Pokud dobře koukám, tak na rostlině vidím šedozelená místa. Zdá se mi, že je na něm červený pavouček. Chtělo by to opakovaně postříkat nějakým postřikem typu OMITE.
2) Až postřik uschne, je nutné dát rostlinu zazimovat. Do studené místnosti s teplotou okolo 8 °C. Je jedno, zda bude mít světlo, nebo ne.

Na jaře až se oteplí:
1) Pokud ho nechceš seříznout, doporučuji přesadit. Lepší však bude po první zálivce kytky seříznout kus po vrcholem a na sucho ji zakořenit.
2) Pěstební podmínky - ta kytka chce jednoznačně mnohem mnohem více světla. Ty "vlny" na těle jsou způsobené nedostatkem světla a dostatkem tepla v nesprávném období (např. v zimě). Zalévat je nutné nárazově (jednou za delší čas - až substrát v květníku pořádně proschne), vodou při zálivce nešetřit, přebytečnou vodu nechat odtéct. A taky chce kytka hodně vzduchu, nejlépe proudícího.
-- Administrátor --

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“