Skvrny na rostlinách

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
Tomi
 poděkoval: 16 krát
Obdržel poděkování: 7 krát

Re: Skvrny na rostlinách (hnědé, černé, ...)

Příspěvekod Tomi » 13 bře 2014, 15:44

Vie niekto poradiť od čoho to je?
Obrázek
Obrázek

- určite červený pavúčik...
Obrázek
Obrázek
Klub kaktusárov Saguáro Nové Zámky/ darek.fx@gmail.com

jara
 poděkoval: 532 krát
Obdržel poděkování: 76 krát

Příspěvekod jara » 13 bře 2014, 16:57

Mně to připadá jako nějaká hniloba, která se snad i zastavila. Těžko to mohu posoudit, snad odpoví i jiní.

Bublinacka

černé fleky a dírky

Příspěvekod Bublinacka » 08 dub 2014, 10:07

Ahojte,
můj sukulentík, má takové černé flíčky a v nich dírky, nemůžu přijít na to čím to je a co dělat, mám ty zasažené listy odstříhnout pryč? celá rostlina není zasažená. Přikládám foto. Díky moc za rady, jsem ještě nezkušená pěstitelka :)

Obrázek

obrázek se mi nezobrazuje cely, tak tady je jeste odkaz :-) Díky
http://bublinacka.rajce.idnes.cz/Potrebne#IMG_0091.jpg

jezour
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 92 krát
Obdržel poděkování: 124 krát

Příspěvekod jezour » 08 dub 2014, 21:51

Jak vidím z fotky, jedná se pouze o nejstarší listy. Zbylé listy, ty mladší, jsou v pořádku. Je to tak? Můžeš nám prosím ještě dodat jak a kde je rostlina pěstována? Osobně nemám s touto skupinou rostlin žádné zkušenosti. Doufám, že poradí zkušenější.
-- Administrátor --

Martin
 poděkoval: 240 krát
Obdržel poděkování: 23 krát

Příspěvekod Martin » 09 dub 2014, 08:09

Tohle Aloe občas na spodních listech dělají, ale čím je to způsobeno nevím. Připadá mi to jako následek nachladnutí z průvanu a rozvoj nějaké houby.

Bublinacka

Příspěvekod Bublinacka » 09 dub 2014, 17:58

Takže je pěstovaná u okna na jih, vzduch tam proudí z okna na větrání, tyhle skrvny už tam jsou delší dobu (několik měsíců) a nevěděla jsem jak rostlince pomoci, tak jsem ji moc nezalívala a nechala na suchu, ale skrvny nezmizely. Takže myslíte změnit místo? Jinak tedy listy jsou opravdu napadené jen ty nejstarší venkovní, ty nové tedy střed jsou v pořádku. Mám je tam nechat nebo je mám odstranit? Oproti nezasaženým listům jsou gumové a měkké.

Děkuji moc

Martin
 poděkoval: 240 krát
Obdržel poděkování: 23 krát

Příspěvekod Martin » 11 dub 2014, 12:53

Zatím bych to nechal a kdyby začaly listy žloutnout, hnědnout, nebo se prostě nějak měnit, tak bych je uříznul.

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 178 krát
Obdržel poděkování: 346 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiri Kolarik » 22 kvě 2014, 19:08

African píše:Ještě bych dodal jednu věc, konzultoval jsem celou problematiku s kolegy a ti mi říkali, že se nemusí jednat o jednoznačné houbové či bakteriální onemocnění, ale může se popřípadě jednat i o přehnojení, konkrétně předávkování dusičnany. Projev předávkování dusičnany se navenek projevuje jako lokální klasická černá hniloba. Tak se někdo vyjádřete :idea: :?: :idea:

Romane...na tefrácích s.s. a občas některých gymnech (gibbosum) se vyskytuje taková černá hniloba, resp. to jako hniloba vypadá... A Tvoje poznámka o přehnojení mne přivedla k myšlence, že jsem to také už slyšel... Občas jsem na tefrácích viděl ty černé skvrny - nekompromisně se musí článek odstranit...někdy se jako růst skvrny zastaví...nejhorší bylo, že mi to napadlo i semenáče... Na webu jsem někde objevil odkaz na nějaký fungicid (musím to pohledat), který se ale asi neprodává běžně... Dnes jsem ale použil Talent...a uvidíme...( fotku dám zítra...)

caheltom

Gymnocalycium bíle fleky - Pomoc

Příspěvekod caheltom » 08 črc 2014, 17:31

Dobrý den na jednom z kaktusů se mi začali dělat tyto bílé místa.Nevíte prosím čím to může být a jestli je nějaká záchrana ?

Obrázek

Obrázek

pepolv
 poděkoval: 12 krát

Re: Gymnocalycium bíle fleky - Pomoc

Příspěvekod pepolv » 08 črc 2014, 18:03

Ak to bolo touto stranou otočené k slnku a je to len na tejto strane,je to zrejme popálené.Gymnocalyciá radšej polotieň alebo rozptýlené svetlo,na priamom slnku sa dosť ľahko spália,môj prípad.Je to skôr estetická chyba,kaktus treba otočiť a bude ti rásť aj kvitnúť dalej.
pepolv

caheltom

Příspěvekod caheltom » 08 črc 2014, 18:12

Právě že to bylo na straně do okna a né vystavené slunci.Ale kdo ví,možná tam pálilo slunko.Dám je raději do toho polostínu.Dá se to ještě zachránit ? Jinak kvete pořád hezky tak nevím :|

pepolv
 poděkoval: 12 krát

Příspěvekod pepolv » 08 črc 2014, 18:17

caheltom píše:Právě že to bylo na straně do okna a né vystavené slunci.Ale kdo ví,možná tam pálilo slunko.Dám je raději do toho polostínu.Dá se to ještě zachránit ? Jinak kvete pořád hezky tak nevím :|

Ten flak tam už ostane,aj keď rastlina trošku podrastie bude ho tam vidno,už sa s tým nedá nič robiť.
pepolv

basarek
 poděkoval: 11 krát
Obdržel poděkování: 28 krát

Příspěvekod basarek » 08 črc 2014, 20:00

mohlo se to spálit i odrazem od okna, pokud to bylo přímo u skla - to bývá někdy problém, působí tu jednak odraz světla od skla jednak i teplo. jinak je rostlina celkem mladá a časem to odroste a schová se dolů :wink:

caheltom

Příspěvekod caheltom » 08 črc 2014, 21:20

Děkuji moc za rady.Takže kaktus má být spíše ve stínu než na slunci ?

basarek
 poděkoval: 11 krát
Obdržel poděkování: 28 krát

Příspěvekod basarek » 09 črc 2014, 10:07

přímo ve stínu nemusí, ale trochu rozptýlit světlo. stačí nějaká stínovka nebo i stará záclona nebo stačí i jiná kytka která ji schová

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“