Skvrny na rostlinách

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
Tomi
 poděkoval: 16 krát
Obdržel poděkování: 7 krát

Re: Skvrny na rostlinách

Příspěvekod Tomi » 23 bře 2016, 18:21

jara píše:Vypadá to na suchou hnilobu. Jara

Ďakujem za odpoveď. Takže rezať a rezať až pokým nenarazím na zdravé tkanivo?
Klub kaktusárov Saguáro Nové Zámky/ darek.fx@gmail.com

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 419 krát

Příspěvekod African » 23 bře 2016, 19:39

spíš ošetřit fungicidem, ono zaschne a pak až kaktus poroste, tak se mrtvá tkáň vyloupne - aspoň tak jsem to vypozoroval u lofofor

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 178 krát
Obdržel poděkování: 350 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiri Kolarik » 25 srp 2016, 20:33

Měl bych dotaz na Romana - co takový Topsin - mám neustálé problémy se semenáči zejm. rodu Tephrocactus, ale postihuje i třeba Cumulopuntia...jsou to takové černé skvrny...někdy to zůstane stát, nerozšiřuje se, někdy odpadne článek sám, ale příští rok z toho původního vyrazí nový...a zdravý...fakt je, že je to i v přírodě a asi jsem to nějak dovlekl se semeny...tedy - Romane - máš na to nějaký názor, je ten Topsin k dostání, etc....dík za odpověď...

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 419 krát

Příspěvekod African » 26 srp 2016, 07:30

Topsin osobně neznám, ale když hodíš dotaz na strejdu Gůůgla, tak ti najde spousty odkazů. Takže asi k dostání je.

peri
 poděkoval: 2 krát
Obdržel poděkování: 23 krát

Příspěvekod peri » 26 srp 2016, 11:36

K Topsinu - jeho hlavní použití je na choroby pat stébel, umí i sklerocinii a černě i plíseň šedou. Těžko říci, zda by na černé skvrny zabral, je potřeba určit, co je původcem, ale v žádném případě se nic nezkazí. Nevím, zda se Topsin dostane v malospotřebitelském balení, u zemědělských subjektů by šance získat ho byla, používají ho poměrně často.

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 178 krát
Obdržel poděkování: 350 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiri Kolarik » 26 srp 2016, 13:19

Díky za příspěvky...hm, ta informace o účinnosti přípravku je z Německa, známý si ale povzdechnul nad končící registrací Topsinu...
Jde mi o to, použít nějaký systémový přípravek s následně preventivním účinkem...je jasné, že to něco - Peri - též se bohužel spekuluje nad bakteriózou, což by logicky byl problém, řešitelný jen spálením kytky...nebádám nad problémem jen já, ale bohužel nemohu pokračovat nějak systémově (čas, jsem často pryč,...). Kaktusy jsou ale venku, přikryté před deštěm (bočně otevřené pařeniště na nohách), čili pohyb vzduchu, kolísání teploty,...zaručeno. Mám pocit, že teplo omezuje projev (vloni minimum problémů, ovšem kytky měly letní stagnaci celé 2 měsíce). Letos se ale objevily fleky na C.boliviana...pak nemilosrdně řežu článek pryč...pak kytka ale nijak nereagovala, normálně roste dál - zdravá... Uvažuji i o koloidním stříbře jako jistý přípravek na postřik (Altron)...prostě to budu muset řešit...a asi i - mořit semena velkých opunciovitých mořit fungicidy, H2O2,...toto dosud nedělám, protože je vysévám volně...

peri
 poděkoval: 2 krát
Obdržel poděkování: 23 krát

Příspěvekod peri » 26 srp 2016, 14:55

Pro přítele Kolaříka- ono by to chtělo opravdu určit původce, máte-li tu možnost- je to stejné jako v humánní medicíně- znám-li patogena, jeho vývoj-mohu zasáhnout... a určitě by to bylo i poučení pro druhé- letos je poměrně vlhký rok- pokud by to byla bakterioza, jediným možným řešením je ošetření měďnatým preparátem( Kuprikol např.), pak už jen zmiňované spálení... uvidíte tedy.

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“