Crassulaceae

Všechno možné ze světa sukulentních rostlin
Všetko zo sveta sukulentných rastlín
trebla
Obdržel poděkování: 6 krát

Příspěvekod trebla » 30 pro 2011, 22:25

Tak poďme naspäť do reálu,
minulý rok (2010/11) som zabudol Echevérku (vedenú ju mám ako setosa drobnolistá forma) v skleníku, na jar bola krajšia ako tie pivničné chudere. Teploty som žiaľ nesledoval, ale myslím, že -10°C bolo určite. Pokiaľ tam nenafúka snehu (posledné roky nemá čo) tak je úplne nasucho.

Foto je urobené cez leto, nie je to to tá prezimovaná rastlina.

Alojz
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvekod Alojz » 17 led 2012, 00:03

Konečne sa mi podarilo nájsť množstvo fotiek z blízkej i vzdialenejšej minulosti,aj jednu, čo sa týka tejto témy.Rastlinu na obrázku som "získal" ako odrezok z výsadby v jednej predzáhradke,kde boli spolu okrem i.zasadené/a to ešte vo veľkej plechovej mise bez odtokového otvoru !/ Pleiospilos bolusii, plesnivec alpský a tiež tento rozchodník,ktorý som zachránil už počas prebiehajúcej zimy spomínaným odrezkom zasadením v bezmrazej pivnici.Pretože som si myslel,že ide o určite zimovzdorné Sedum reflexum /rupestre/ var.aurea,na jar som rastlinu zasadil do skalky,kde sa pekne rozrástla a priam priťahovala oči nádhernou žltozelenou farbou. Bohužiaľ pokračovanie už nebolo také idylické,pretože ďalšiu zimu po silnejších mrazoch navždy odišla/áno odišla predtým aj na pôvodnom stanovisku,ale v tej plechovej nádobe rastliny doslova "plávali" vo vode/.Veľmi ma to mrzí,lebo si viem predstaviť,že na sucho v skleníku by mráz určite vydržala, aj keď vlastne neviem o aký druh rozchodníka ide,pretože hore uvedené meno je pre túto rastlinu nesprávne :?:
s kaktusmi ma zivot bavi

trebla
Obdržel poděkování: 6 krát

Příspěvekod trebla » 09 dub 2012, 15:01

Poďme urobiť inventúru po zime:
u mňa v skleníku boli dve mínusové maximá: -11°C a -20°C,
- Echeverie sa držali spolu s Cotyledonom celkom slušne ešte v prvej vlne. Druhá už bola trochu cez ich trpezlivosť a odišli...
Zo sukulentov sa udržali konce z Graptopetalum paraguyaense, po odrezaní od odmrznutého koreňa sa dajú použiť. A ešte prežíva Lenophylum - sukulentný "pýr" k všeobecnej radosti - aspoň je čo celé leto robiť a vyhadzovať z kvetináčov

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

A na počudovanie prežila jedna zabudnutá Lophpphora williamsii medzi nejakými Echinocereusmi (asi reichenbachii), videla príklad, že treba prežiť, tak prežila, síce s omrznutým bruškom, ale prežila.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 388 krát

Re: Crassulaceae

Příspěvekod African » 14 zář 2018, 14:13

Tak tomuhle říkám krásně vínová barva. No v kultuře toho asi nedocílíme. Lokalita Iringa, Tanzanie.
Přílohy
Untitled-3.jpg
Untitled-1.jpg
Untitled-2.jpg

Zpět na „Sukulenty - Sukulenty“